کاشت ابرو به روش SUT

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

ابرو یکی از مهم‌ترین اجزا صورت محسوب می‌شود که در زیبایی ظاهری ما نقشی اساسی دارد. به همین جهت و به دلیل کمک به افرادی که از ابروهای خود راضی نیستند و یا ابروهای خود را از دست داده‌اند، عملی به نام کاشت ابرو در ابتدا اختراع و سپس رواج یافت. این عمل که نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود انواع متفاوتی دارد. اما یکی از انواع آن که جز جدیدترین و بهترین نوع آن نیز محسوب می‌شود کاشت ابرو به روش اس یو تی است. در ادامه این مقاله سعی کردیم تا تمامی موارد مربوط به کاشت ابرو به روشSUT  را بررسی کنیم و نحوه این کاشت، مزایا و معایب و … بیان کنیم.

کاشت ابرو به روش SUT چگونه انجام می‌شود؟

در کاشت ابرو به روش اس یو تی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها که از ظرافت و دقت بالایی برخوردار است استفاده می‌شود. وجود این دستگاه‌ها می‌تواند در حین عمل این اطمینان خاطر را حاصل کند که فولیکول‌های مو در هنگام برداشت، جابجایی و کاشت آسیب نمی‌بیند. در این روش فولیکول‌های مو به صورت تک به تک برداشته می‌شوند، به همین دلیل میزان آسیب پذیری به حداقل رسیده است. همچنین نتیجه بعد از عمل در روش اس یو تی به دلیل استفاده از پشت سر به عنوان بانک اهدا و شباهت زیاد فولیکول‌های پشت سر با ابرو، بسیار طبیعی خواهد بود.

آیا کاشت ابرو به روش اس یو تی دائمی است؟ با توجه به مطالب گفته شده، در این زمان می‌دانیم که کاشت ابرو در این روش با استفاده از فولیکول‌های خودتان صورت می‌گیرد. پس جواب سوال بالا در شرایطی که روند عمل به درستی انجام شود«بله» است. این بدین معنا است که شما با یک بار انجام تمام مراحل کاشت ابرو به روش sut می‌توانید تا آخر عمر ابروهایی طبیعی و زیبا داشته باشید.

 

مراحل کاشت ابرو به روش SUT

این عمل زیبایی، برخلاف دیگر عمل‌ها، قرار نیست وقت شما را به مدت طولانی بگیرید، اما برای گرفتن نتیجه بهتر دارای مراحلی است که بهتر است تمام این مراحل را به طور دقیق انجام دهید. مراحل کاشت ابرو در این روش عبارت‌اند از:

 •  رجوع به مطب پزشک و گرفتن مشاوره

اولین کاری که در سیر انجام این عمل، انجام می‌دهید؛ رفتن به مطب پزشک است. در این هنگام بهتر است از قبل به طور کامل تحقیقات لازم را انجام داده باشید تا از پزشکی متخصص و با سابقه وقت ویزیت گرفته باشید. در جلسه اول پزشک سعی می‌کند تا مزایا و معایب و تمام مواردی را که ممکن است در مراحل کاشت ابرو به روش SUT پیش بیاید را برای شما شرح دهد. این کار باعث می‌شود با دیدی واقع گرایانه کاشت ابرو را برگزینید.

 • ارزیابی و بررسی بانک مو یا مرکز اهدا شما

همانطور که از قبل اشاره کردیم، بانک موی شما پشت سرتان یعنی ناحیه میان دو گوش شما است. علت انتخاب این مکان این است معمولا این قسمت در الگوی ریزش مو قرار ندارد، همچنین فولیکول‌هایی مشابه با فولیکول ابرو دارد. البته برای شباهت بیشتر این دو فولیکول اصولا پزشک سعی می‌کند از موهای نزدیک به گوش استفاده کند، چرا که این موها هم مقاومت بالایی دارند و هم از لحاظ لطافت و نرمی، به ابرو مشابه‌تر هستند.

 • طراحی مدل ابرو

طراحی مدل ابرو با سلیقه شما انجام می‌پذیرد اما پزشک سعی می‌کند باتوجه به فرم صورت، فاصله چشم‌ها و … مدلی پیشنهادی نیز به شما ارائه دهد تا کار شما در بحث تصمیم‌گیری آسان‌تر شود.

 • تراشیدن موی سر و بی حس کردن موضعی آن

برای بالا بردن دقت این عمل، بهتر است که موهای شما تا اندازه یک میلی‌متر کوتاه شوند. پس از کوتاهی، با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که میکروموتور و تمام اتوماتیک هستند، مراحل کاشت ابرو به روش SUT به طور رسمی شروع می‌شود. پزشک در این مرحله تمام فولیکول‌های لازم را با دقت بالا و صبر و حوصله برمی‌دارد و در محفظه مناسب و برای انجام مراحل بعد نگهداری می‌کند. البته در این مرحله به دلیل جلوگیری از درد در هنگام عمل، به کف سر شما بی‌حسی موضعی می‌دهند که عوارض خاصی ندارد و صرفا برای جلوگیری از درد است.

 • آماده سازی فولیکول

یکی از مزایای این روش‌ این است که تک تک فولیکول‌ها بعد از خارج شدن سالم می‌مانند، اما این فولیکول‌ها برای کاشت در قسمت ابرو نیاز به آماده سازی دارند. در ابتدا باید این فولیکول‌ها را از چربی‌ها، خون و بافت اضافه پاک کنیم. سپس فولیکول‌های مناسب و با کیفیت را از بین فولیکول‌های جدا شده، برای کاشت انتخاب کنیم.

 • کاشت فولیکول

پس از انجام تمام موارد بالا به مهم‌ترین قسمت از مراحل کاشت ابرو به روش SUT می‌رسیم. کاشت فولیکول‌های مو در قسمت ابرو دارای نکات مختلفی است که در حین عمل، پزشک باید آن‌ها را رعایت کرده تا نتیجه دلخواه حاصل شود. مهم‌ترین نکات در این خصوص عبارت‌اند از:

 • اعمال برش‌هایی ظریف در قسمت‌های از پیش تعیین شده در کادر ابرو به وسیله دستگاه‌های مورد استفاده در کاشت ابرو به روش اس یو تی
 • توجه به زاویه مناسب فولیکول‌ها و خواب ابرو

 

 • پانسمان محل اهدا

در پایان، قسمت پشت سر را با استفاده از باندهای استریل پانسمان کرده و با ارائه مشاوره در زمینه مراقبت‌های بعد از عمل مرخص خواهید شد.

مزایای کاشت ابرو به روش اس یو تی

کاشت ابرو به روش اس یو تی به دلیل اینکه جدیدترین روش موجود در این حوزه است، بسیاری از نواقص موجود در روش‌های قبل را رفع کرده و نسبت به دیگر روش‌ها از فواید بیشتری نیز برخوردار است.

 • در کاشت ابرو به روش SUT ، زخم و خونریزی شدید وجود ندارد زیرا استفاده از دستگاه‌های پیشرفته باعث می‌شوند که دقت عمل بالا و میزان جراحت پایین بیاید.
 • این روش وقت شما را زیاد نمی‌گیرد و تمام مراحلی که در قبل گفتیم تنها در یک روز می‌توانند انجام شوند.
 • در قسمت اهدا به دلیل وجود نداشتن زخم گسترده، میزان درد بسیار کم است و همچنین احتمال ابتلا به عفونت در این عمل نزدیک به صفر است.
 • خط رویش ابرو در روش کاشت ابرو به روش اس یو تی بسیار طبیعی است به طوری که بعد از عمل و رشد ابرو، کسی متوجه عمل شما نخواهد شد.
 • دوران نقاهت این نوع عمل در حد یک روز است و فرد پس از انجام عمل و یک روز استراحت می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.
 • این عمل می‌تواند مراحلی چون ترمیم داشته باشد. پس اگر بعد از عمل از پرپشتی ابرو خود راضی نبودید می‌توانید با ترمیم آن به ابروی دلخواه خود برسید.
 • این عمل نیاز به بیهوشی و عوارض بعد از آن را ندارد و صرفا با بی حسی موضعی انجام می‌شود.

معایب کاشت ابرو به روش اس یو تی

معایب این روش به طور کلی نسبت به دیگر روش‌ها بسیار کم است. اما از معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه بالاتر این روش به دلیل استفاده از دستگاه‌های مختلف نسبت به دیگر روش‌ها
 • کاشت ابرو به روش اس یو تی نسبت به دیگر روش‌ها ممکن است که ابروهای به نسبت کم پشت‌تری را حاصل کند.( البته پرپشتی ابرو در این روش به اندازه کافی حاصل می‌شود اما برخی بنا به سلیقه ممکن است آن را کم بدانند.)

عوارض کاشت ابرو به روش اس یو تی

این عمل به دلیل کم تهاجم بودن به طور کلی عارضه خاصی ندارد. اما اگر به پزشکی که در این زمینه تخصص کافی را ندارد مراجعه کنید، ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

 • تورم
 • عفونت
 • قرینه نشدن ابروها
 • التهاب پوست
 • باقی ماندن جای زخم در محل اهدا
 • رشد نامنظم ابروها به دلیل زاویه کاشت نامناسب
 • رشد نکردن فولیکول‌های کاشته شده

مقایسه کاشت ابرو با دیگر روش‌ها

همانطور که گفته شد روش اس یو تی یکی از جدیدترین روش‌های موجود است که در آن سعی شده تا نواقص روش‌های دیگر رفع و در کنار آن فواید دیگری نیز به آن اضافه شود. اما به طور کلی برای بررسی همه جانبه این روش، می‌توان آن را با سایر روش‌ها مقایسه کرد.

 •  مقایسه کاشت ابرو به روش sut با fit

اساس کار در این دو روش یکسان است، به طوری که در هر دو روش فولیکول‌های مو به صورت جداگانه و تک به تک درآورده و کاشته می‌شوند. اما تفاوت اساسی این دو روش در دستگاه‌های مورد استفاده پزشکان است. در کاشت ابرو به روش اس یو تی از دستگاه‌های ظریف و خودکار استفاده می‌شود، در حالی که در کاشت ابرو به روش fit این دستگاه‌ها از مقدار ظرافت کمتری برخوردارند و همچنین خودکار نیز نیستند.

 • مقایسه کاشت ابرو به روش sut با fut

این دو روش به طور کامل با هم متفاوت هستند. در کاشت ابرو به روش fut پوست سر به طور کامل برداشته می‌شود و گاهی میزان جراحت وارده آنقدر زیاد است که برخی کلینیک‌ها این روش را به طور کلی منسوخ شده می‌دانند. این در حالی است که در کاشت ابرو به روش اس یو تی هیچ گونه زخم و جراحتی در شخص متقاضی به وجود نمی‌آید.

کاشت ابرو به روش SUT مناسب چه افرادی است؟

کاشت ابرو به خصوص با این روش می‌تواند مناسب افراد مختلفی چون موارد زیر باشد.

 • کسانی که از ظریف بودن ابرو خود راضی نیستند و به دنبال پرپشت بودن آن هستند.
 • افرادی که به دلیل بالارفتن سن، ابرو خوش حالت خود را از دست داده‌اند.
 • تمام افرادی که به دلیل بیماری‌های مختلف و همچنین شیمی درمانی ابرو خود را از دست داده‌اند.

همچنین کاشت ابرو به روش اس یو تی به دلیل وجود نداشتن جراحی تهاجمی برای تمام کسانی که به هر دلیلی از عمل و درد بعد از آن می‌ترسند نیز مناسب است.

 

نکاتی که باید بعد از کاشت ابرو به روش اس یو تی رعایت کنید!

احتمال نتیجه‌دهی این عمل در تمام موارد بسیار بالا است. اما این احتمال به میزان توجه شما به نکات مختلفی که باید بعد از عمل به آن‌ها پایبند باشید نیز بستگی دارد. از مهم‌ترین نکات مراقبت های بعد از کاشت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل تا چهل و هشت ساعت آب به محل پیوند نرسد و آن را مرطوب یا خیس نکنید.
 • مصرف دخانیات و الکل به دلیل جلوگیری از رشد و ترمیم جراحات تا یک ماه ممنوع است.
 • فعالیت‌های سنگین ورزشی بدون نظر مستقیم پزشک ممنوع است.
 • از ماساژ یا خاراندن محل پیوند جدا خودداری نمایید.
 • بعد از چهل و هشت ساعت نیز در هنگام شست و شو صورت از آب داغ و حوله استفاده نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله مراقبت های بعد از کاشت ابرو را مطالعه فرمایید.

میزان اهمیت انتخاب کلینیک و پزشک

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید قبل از انجام تمام کارهای گفته شده بکنید، تحقیق در خصوص پزشک و کلینیک است. در عمل‌های زیبایی به دلیل اینکه هر اشتباهی ممکن است چهره و زیبایی شما را تحت تاثیر بگذارد، انتخاب پزشک بسیار مورد اهمیت است. در این نوع کاشت ابرو، به اضافه پزشک، باید به کلینیک و میزان مجهز بودن آن نیز دقت کرد. زیرا در این نوع پیوند ابرو، دستگاه‌های مورد استفاده پزشک بسیار در نتیجه کار تاثیر دارند. پس قبل از هرکاری بهتر است سابقه، مدرک، میزان مهارت، میزان رضایت متقاضیان قبل و … بررسی شوند.

هزینه کاشت ابرو به روش اس یو تی چقدر است؟

در خصوص هزینه باید بگوییم که نمی‌توان عدد ثابتی را برای این عمل در نظر گرفت و خدمت شما ارائه کرد. هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی چون هزینه پایه کلینیک و متخصص، تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند، کیفیت بانک موی متقاضی، میزان مجهز بودن کلینیک انتخابی و… بستگی دارد. اما به طور کلی اگر تمام این هزینه‌ها را در یک کفه ترازو قرار بدهیم و دائمی و بی جراحت بودن کاشت ابرو با این روش را در کفه دیگر، می‌بینیم که ترازو به سمت کاشت ابرو سنگینی می کند.

کاشت ابرو به روش اس یو تی، روشی مطمئن

در پایان تمام مطالب گفته شده و به عنوان جمع بندی باید عرض کنیم که این روش توانسته با کم‌ترین جراحت وارده، اعتماد به نفس را به کسانی که به هر دلیلی ابرو خود را از دست داده‌اند برگرداند. پس اگر شما نیز به دنبال روشی مطمئن و همیشگی برای خوش فرم کردن صورت با ابروهای خود می‌گردید می‌توانید این روش را با خیال راحت انتخاب کنید. البته به عنوان یادآوری باید عرض کنیم که انتخاب یک کلینیک مناسب و انجام دقیق تمام فرآیند عمل از شروط لازم گرفتن بهترین نتیجه هستند. کلینیک بین المللی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان با ارائه انواع خدمات کاشت و احیا، شامل کاشت مو، کاشت ابرو و دیگر خدمات حوزه زیبایی و سلامت مو، آماده ارائه خدمات خود به شما عزیزان است. برای دریافت مشاوره و رزرو وقت از طریق شماره تماس‌های زیر با ما در ارتباط  برقرار کنید. امیدواریم مطالب ارائه شده در این بخش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

کلینیک گلبان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا