هایفوتراپی یک روش درمانی جدید و کاملا موثر برای جوان سازی پوست است. در این روش از امواج اولتراسوند (فراصوت) با دقت و تمرکز بالا استفاده می‌شود که موجب تحریک کلاژن سازی در زیر پوست می‌شود. کلاژن نوعی پروتئین است که موجب کاهش چین و چروک صورت، لیفت پوست و جوان سازی صورت می‌شود.

کلینیک زبیایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان مجهزترین کلینیک زیبایی در زمینه‌ی جوانساز پوست، کاشت مو و لیزر است و همواره با بهترین پزشکان متخصص آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. برای دریافت مشاوره رایگان فرم را پر کنید یا شماره زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره همین حالا شماره خود را وارد کنید

فیلم هایفوتراپی در کلینیک گلبان

هایفوتراپی برای چه قسمت هایی استفاده می شود؟

همانطور که اشاره شد از این روش برای جوانسازی پوست، به خصوص در نواحی صورت مانند افتادگی ابرو، خطوط ریز دور چشم، خطوط خنده، شلی پوست، خطوط فک، رفع خطوط گردن، رفع غبغب، رفع منافذ بزرگ پوست، کاهش پف زیر چشم و سفت کردن پوست بعد از لاغری، استفاده می‌شود.

هایفوتراپی صورت

در این روش متخصصان از امواج اولتراسوند برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می‌کنند. این امواج به سلول‌های پوست آسیب می‌رساند بنابراین بدن سعی می‌کند که این بافت آسیب دیده را ترمیم کند. همین موضوع تولید کلاژن را تحریک می‌کند و این ماده که به پوست خاصیت ارتجاعی می‌بخشد و در جهت رفع شلی پوست و لیفت صورت موثر واقع شود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از عوامل تعیین کننده در انجام هایفوتراپی سن است. معمولا بعد از ۳۰ سالگی پوست حالتی شل و افتاده به خود می‌گیرد لذا برای جلوگیری از این موارد و رفع این شل شدگی می‌توان از هایفوتراپی استفاده کرد.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • خانم های باردار بهتر است بعد از زایمان به انجام این کار بپردازند چون که امواج می‌تواند به جنین آسیب برسانند.
 • در صورت داشتن زخم یا تبخال انجام هایفوتراپی توصیه نمی‌شود
 • افراد دیابتی و کسانی که بیماری صرع دارند هم نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.
برای مشاوره رایگان و تماس متخصصین ما شماره خود را وارد کنید!

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

ماندگاری هایفو ممکن است دغدغه‌ی بسیاری افرادی باشد که می‌خواهند این کار را انجام دهند. بنابراین لازم به ذکر است نتایج هایفو در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر این موضوع تاثیر گذار است موارد زیر هستند: 

سن فرد

نتایج هایفوتراپی با سنی که اقدام به انجام آن می‌کنید رابطه‌ی مستقیم دارد و هرچه سن پایین تر باشد نتایج آن بهتر و ماندگار تر خواهد بود. چرا که این روش بر مبنای تولید کلاژن صورت می‌گیرد و تحریک تولید کلاژن در سنین پایین تر راحت تر صورت میگیرد. بنابراین جهت ماندگاری آن کسانی که زیر ۴۰ سال سن دارند پیشنهاد می‌شود هر یکسال، یکبار آن را انجام دهند و افراد بالای ۴۰ سال لازم است که هر ۶ ماه یک بار آن را تمدید کنند.

پاسخ بیولوژیکی

عامل دیگری که می‌تولند در ماندگاری هایفوتراپی نقش داشته باشد پاسخ بیولوژیکی است. چرا که متابولیسیم بدن افراد با یک دیگر متفاوت است در نتیجه ماندگاری هایفو تا حد خیلی زیادی به نحوه‌ی عملکرد بدن بستگی دارد.

هایفوتراپی

سبک زندگی  

سبک زندگی یکی دیگر از عواملی است که در ماندگاری هایفو تاثیر بسزایی دارد چون کسانی که زیاد آب می‌نوشند و تغذیه‌ای سالم دارند می‌توانند انتظار داشته باشند که ماندگاری هایفو برایشان بالاتر است. همچنین لازم به ذکر است که بعد از انجام هایفوتراپی به مدت ۳ ماه بدن کلاژن تولید میکند. پس اگر برنامه غذایی سالمی هم ندارید حداقل در این بازه‌ی زمانی به تغذیه‌ی خود دقت کنید و آب فراوان بنوشید.

افزایش ماندگاری با تمدید فرآیند

همانطور که اشاره شد هایفوتراپی موجب تحریک کلاژن سازی می‌شود بنابراین برای ماندگاری بیشتر آن لازم است که در سال اول ۲ جلسه به فاصله‌ی ۶ ماه انجام داده بشود و بعد از آن سالی یکبار این فرآیند تکرار بشود.

.

برای مشاوره رایگان و تماس متخصصین ما شماره خود را وارد کنید!

هزینه‌ی هایفوتراپی

هزینه‌ی هایفوتراپی به عوامل متعددی و با توجه به ناحیه درمان و قسمت های انجام شده بستگی دارد و باید توسط شخص پزشک تعیین بشود ولی لازم به ذکر است که در بین متدهای جوان سازی پوست کم هزینه تر است و این هزینه در بازه‌ی ۲ تا ۵ میلیون متغیر است.

هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی

این روش برای کسانی که می‌خواهند بدون جراحی به نتایج دلخواه خود برسد روشی بسیار کاربردی محسوب می‌شود زیرا :

 • با فرایند طبیعی پوست کارمی‌کند و این باعث می‌شود نتیجه ای که بدست می‌آید کاملا طبیعی باشد
 • دوره‌ی نفاهت این درمان کوتاه می‌باشد
 • برای بیشتر افراد کاربرد دارد
 • معمولا بین ۳ تا ۴ جلسه می‌توان به نتیجه‌ی دلخواه خود رسید
 • نتیجه‌ی آن بین ۱ تا ۲ سال باقی می‌ماند
 • روش در مانی بسیار آسان بدون خون‌ریزی و دوره‌ی ریکاوری
 • هزینه‌ی بسیار پایین تر نسبت به جراحی دارد
 • ایجاد پوستی صاف تر
 • بهبود جای ضخم
 • لاغری صورت با از بین بردن چربی های اضافی

معایب هایفوتراپی

باید توجه داشت که همه‌ی اقدامات مربوط به روش‌های زیبایی از عوارضی برخوردار هستند. حال یک سری دارای عوارض بیشتر و یک سری از عوارض جانبی کمتری برخوردار هستند. هایفوتراپی نسبت به انجام جراحی یک روش کم خطر و ایمن محسوب می‌شود و عوارض جانبی بسیار کمی مانند، قرمزی، تورم، بی حسی، سرخی و کبودی را می‌توان مشاهده نمود که درعرض  چند روز این علائم هم از بین می‌روند

برای مشاوره رایگان و تماس متخصصین ما شماره خود را وارد کنید!

مراقبت‌های قبل از هایفوتراپی

لازم به ذکر است که قبل از شروع فرآیند درمان پوست شما دچار آفتاب سوختگی یا به اصطلاح برنزه نشده باشد. چون این عمل می‌تواند در فرآیند درمان اختلال ایجاد کند. همچنین اگر در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید و یا دوره‌ی سرما خوردگی را دارید طی می‌کنید بهتر است تا زمان سلامت کامل صبر کنید تا بهترین نتیجه حاصل بشود.

مراقبت های بعد از درمان هایفوتراپی

 بعد از درمان هم لازم است زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید، آب فراوان بنوشید، از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی، خاراندن پوست و دوش آب داغ بشدت خودداری کنید.

هایفوتراپی

کدام روش جوان سازی پوست بهتر است؟

به طور کلی مقوله‌ی جوانسازی امروزه از اهمیت فراوانی برخورداراست و روش های بسیاری برای برای انجام این امر وجود دارد. ولی چیزی که لازم است که به آن توجه کنیم انتخاب بهترین روش با توجه به نیازی که داریم است. بنابراین برای تشیخص  این موضوع باید از پزشک متخصص مشاوره بگیریم تا به نتیجه‌‌ی دلخواه خود برسیم. ولی در بین روش هایی که برای جوان سازی پوست وجود دارد هایفوتراپی به دلیل سهولت در انجام کار و ماندگاری بیشتر پیشنهاد می‌شود.

سخن نهایی

در نهایت باید توجه داشته باشید که قبل از شروع پروسه‌ی درمان باید کلینیک خود را با حساسیت انتخاب کنید تا بهترین نتیجه حاصل بشود. لازم به ذکراست که کلینیک گلبان در این زمینه فعالیت بسیار داشته و با استفاده از به روزترین متد های موجود بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. پس اگر شما هم قصد انجام هایپوتراپی را دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و از راهنمایی های لازم را بدست آورید.

تماس با گلبان کلینیک

پیمایش به بالا