کاشت ابرو به روش FUT

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

ابرو‌ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. دلایل مختلفی وجود دارد که سبب افزایش احتمال ریزش ابرو‌ها می‌شود. ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی مانند لوپوس، افزایش سن، ناهنجاری‌های ژنتیکی و برخی عادات رفتاری مخرب دلایل اصلی ریزش ابرو هستند. روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که می‌توان برای رفع مشکلات ابرو از آن‌ها استفاده کرد؛ اما نتیجه همه آن‌ها طبیعی نیست. کاشت ابرو به روش FUT یکی از روش‌های نوین پزشکی کاشت ابرو است که به شما کمک خواهد کرد فرم و حالت ابرو‌های خود را به‌صورت طبیعی تغییر دهید یا اصلاح کنید. در این روش ابرو‌ها حالتی کاملا طبیعی داشته و فولیکول‌ها از بانک موی خود فرد استخراج می‌شوند.

آشنایی با علت ریزش کاشت ابرو

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم دلایل مختلفی وجود دارد که سبب افزایش ریزش تار‌های ابرو می‌شود. اگر علت اصلی ریزش ابرو‌ها تشخیص داده نشود و درمان مناسب استفاده نشود، حتی پس از کاشت احتمال ریزش تار‌های ابرو وجود دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید ریزش طبیعی تار‌های ابرو پس از کاشت است. اگر پس از گذشت چند ماه تغییری در حجم ابرو‌ها مشاهده نکردید، کاشت مجدد ابرو ضروری است. دلایل مختلفی وجود دارد که مانع از رویش مجدد مو بعد از کاشت ابرو به روش FUT می‌شود که عبارتند از:

 • عدم رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی

برخی افراد تصور می‌کنند با کاشت ابرو، کار تمام می‌شود و به دستورالعمل‌های مراقبتی بی‌توجه هستند. باید بدانید که استفاده از مواد آرایشی در ابرو، عدم رعایت بهداشت، تعریق بیش از حد و فشار به ابرو‌ها در دوره نقاهت احتمال ریزش ابرو‌ها را افزایش خواهد داد.

 • ضعیف بودن ابرو‌ها

ابرو‌های کاشته شده بسیار ضعیف بوده و توانایی رشدی محدودی دارند. به همین دلیل، در هفته‌های اول بعد از کاشت ابرو به روش FUT شاهد ریزش مو‌های پیوندی هستیم. اما وجود فولیکول‌های مو در زیر پوست شرایط برای رویش مجدد ابرو‌ها را فراهم می‌کند. اصلاح سبک تغذیه، استفاده از مواد مغذی و انواع ویتامین‌ها در کنار تنظیم برنامه خواب به تقویت فولیکول‌های ابرو کمک فراوانی خواهد کرد.

 •  ابتلا به برخی بیماری‌ها

رابطه مستقیمی بین عدم تشخیص علت اصلی ریزش ابرو‌ها و عدم دستیابی به نتیجه ایده‌آل بعد از عمل وجود دارد. اگر بدون انجام آزمایشات تشخیصی کاشت ابرو را در کلینیک‌های نامعتبر یا سالن‌های زیبایی انجام دهید، مطمئنا با ریزش شدید ابرو مواجه خواهید شد. برای پیشگیری از این مشکل باید در انتخاب کلینیک کاشت ابرو و پزشک با دقت عمل کنید. علاوه بر این، بررسی سابقه پزشکی متقاضی و دارو‌های مصرفی او عامل بسیار مهمی در ارتقای کیفیت عمل و کسب نتیجه بهتر است. ابتلا به بیماری تریکوتیلومانیا، آلوپسی آره آتا و مشکلات خونی سبب تشدید ریزش تار‌های ابرو بعد از کاشت می‌شود.

 • دوره بارداری و شیردهی

متخصصین توصیه می‌کنند که کاشت ابرو را به پایان دوره بارداری و شیردهی موکول کنید. تغییرات هورمونی بسیار زیاد بانوان در این دوره اسبب افزایش ریزش مو و ابرو‌ها می‌شد. همین امر سبب شده که ریسک کاشت ابرو در این دوره بسیار زیاد باشد.

مراحل کاشت ابرو به روش FUT

روش FUT یکی از روش‌های سنتی کاشت مو است که برای استخراج فولیکول‌های مو در این روش از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. مناسب‌ترین مکان برای استخراج گرافت‌های پیوندی پشت سر و کناره گوش‌ها است. دلیل اصلی انتخاب این ناحیه به‌عنوان بانک این است که مو‌های این ناحیه مقاومت بسیار بالایی در برابر ریزش دارند. پس از آن، مرحله جداسازی گرافت‌های پیوندی انجام می‌شود. دقت و ظرافت این مرحله سبب شده که استفاده از میکروسکوپ ضروری باشد. تعداد گرافت‌های استخراج شده با توجه به نیاز متقاضی متغیر است. در حالت کلی می‌توان تعداد فولیکول‌های پیوندی را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ عدد تخمین زد.

پس از جداسازی گرافت‌ها و اتمام فرایند آماده‌سازی نوبت به مرحله پیوند می‌رسد. در این مرحله از کاشت ابرو به روش FUT برش‌های بسیار ‌ریزی روی ابرو ایجاد می‌شود تا شرایط برای کاشت بهتر فولیکول‌ها فراهم شود. انتخاب عمق و زاویه کاشت بسیار مهم است؛ زیرا این دو عامل در طبیعی‌تر شدن ابرو‌ها دخالت مستقیم دارند. برای حفظ ظرافت و داشتن خط رویش بهتر در ابرو‌ها برای کاشت باید از واحد‌های تک یا دو تار استفاده کرد. با نگاه به ظاهر ابرو‌ها متوجه می‌شود که جهت رویش و زاویه تاج، دم و تنه ابرو با یکدیگر متفاوت است. پس انتخاب زاویه و عمق مناسب به مهارت و تجربه نیاز دارد.

برای جلوگیری از اشتباه در حین کاشت ابرو، محل پیوند باید کاملا مشخص شود. جراح سعی می‌کند مناسب‌ترین فرم ابرو را انتخاب کند. سپس، با استفاده از دارو‌های بی‌حسی موضعی متقاضی را برای پیوند آماده می‌کنند. در انتها، جراح گرافت‌های هر ناحیه را با توجه به زاویه رویش آن‌ها در عمق مناسب قرار می‌دهد.

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT

انتخاب بانک مو در افزایش مقاومت ابرو‌ها موثر است. پزشک باید مقاومت قسمت‌های مختلف موی سر را بررسی کند تا بتواند محل مناسب برای استخراج فولیکول‌ها را انتخاب کند. پس از انتخاب بانک مو با استفاده از بی‌حسی موضعی شرایط برای استخراج گرافت‌ها فراهم خواهد شد. فراموش نکنید که قبل از استخراج مو باید مو‌های بانک مو کوتاه شوند. مناسب‌ترین بلندی برای مو‌های این ناحیه بین یک تا دو میلی‌متر است. سپس جراح نواری به عرض یک میلی‌متر را از بانک مو برش می‌دهد. البته، اندازه ناحیه برش داده شده به تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو به روش FUT وابسته است. مرحله جداسازی گرافت‌ها به‌صورت تک‌تک و دستی انجام می‌شود.

مزایا + معایب کاشت ابرو به روش FUT

اخذ تصمیم عاقلانه زمانی امکان‌پذیر است که اطلاعات کافی درباره نحوه جراحی، مزایا و معایب آن داشته باشید. کاشت به روش FUT نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی دارای مجموعه‌ای از مزایا و معایب مختلف است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

مزایای کاشت به روش FUT

 • در این روش امکان انتقال و پیوند حجم بالایی از گرافت‌ها به ابرو فراهم است. این روش مناسب‌ترین گزینه برای افرادی است که به ابرو‌های پرپشت علاقه‌مند هستند.
 • استخراج فولیکول‌های پیوندی در کاشت ابرو به روش FUT به صورتی نواری انجام می‌شود که احتمال آسیب به فولیکول‌های میانی به حداقل خواهد رسید.
 • در حین فرایند استخراج هیچ آسیبی به بانک مو وارد نمی‌شود.
 • مرحله کاشت نیز با ایجاد برش‌های بسیار ریز در ناحیه ابرو انجام می‌شود.
 • استخراج فولیکول‌های پیوندی از بخش‌های مقاوم سر سبب شده که عوامل ژنتیکی و ابتلا به برخی بیماری‌ها تاثیری در ریزش مجدد ابرو نداشته باشد.
 • مدت زمان انجام عمل بسیار کوتاه بوده و فرد می‌تواند پس از اتمام عمل فعالیت‌های روزانه را به‌راحتی ادامه دهد.
 • هزینه این عمل در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر و مناسب‌تر بوده و حجم گرافت‌های استخراج شده بالاتر است.
 • نتیجه عمل کاملا طبیعی خواهد بود و می‌توان فرم و حالت مناسب را به دلخواه متقاضی و متناسب با ساختار چهره او انتخاب کرد.

معایب کاشت ابرو به روش FUT

 • علی‌رغم اینکه درد کاشت به روش FUT بسیار کم است اما استفاده از بخیه در بانک مو الزامی است. در نتیجه، عدم رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی سبب افزایش احتمال عفونت زخم‌ها خواهد شد.
 • اگر جراح مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، احتمال بروز اسکار در بانک مو بسیار زیاد می‌شود.
 • در صورت استفاده از تجهیزات غیراستریل در حین عمل و عدم رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی و بهداشتی بعد از عمل با تورم و قرمزی شدید در بانک مو و محل پیوند مواجه خواهید شد.

مطلب مرتبط: عوارض کاشت ابرو 

کاشت ابرو به روش FUT برای چه کسانی مناسب است؟

برای اینکه پزشک بداند آیا کاندید مناسبی برای کاشت ابرو به روش FUT هستید یا خیر، باید دلیل اصلی ریزش ابرو بررسی و درمان مناسب برای رفع آن انجام شود. زیرا این جراحی زمانی به نتیجه مطلوب منتهی می‌شود که ریزش ابرو به‌صورت ریشه‌ای درمان شده باشد. اگر جزء افرادی هستید که علاقه دارید برای اصلاح فرم و حالت ابروی خود از یک روش دائمی استفاده کنید، به ابرو‌های پرپشت، خوش حالت و طبیعی علاقه دارید و از نازک بودن ابروی خود خسته شده‌اید بدون شک روش FUT بهترین گزینه برای اصلاح ابرو‌های شما خواهد بود.

در روش FUT امکان ترمیم و اصلاح جزئی و کلی ابرو وجود دارد. به همین دلیل اگر در اثر استفاده مداوم از موچین با ریزش تاج ابر مواجه هستید یا به‌صورت ارثی ابر‌های کوتاه و نازکی دارید، کاندید مناسبی برای این جراحی خواهید بود. اگر در محل ابروی خود جای خالکوبی دارید یا در اثر سانحه یا بیماری جای زخم یا اسکاری در این ناحیه باقی مانده، کاشت ابرو به روش FUT موثرترین روش در رفع مشکل شما است. افرادی که به دلیل ابتلا به برخی بیماری‌ها یا استفاده از برخی درمان‌های پزشکی به ریزش دائمی ابرو مواجه شده‌اند نیز کاندید مناسبی برای این روش هستند.

طول دوره درمان چقدر است؟ چه زمانی نتیجه می‌دهد؟

دوره نقاهت کاشت ابرو به روش FUT نسبتا کوتاه است. زخم ایجاد شده در ناحیه بانک مو بین دو تا سه هفته کاملا بهبود خواهد یافت. اما در روز‌های اول بعد از عمل با پوسته پوسته شدن ابرو‌ها مواجه می‌شوید که کاملاً طبیعی است. توصیه می‌کنیم برای تسریع بهبودی و کاهش دوره نقاهت دارو‌های آنتی‌بیوتیک را به موقع مصرف کنید. با گذشت چند هفته بعد از عمل پدیده ریزش کلی تار‌های پیوندی ممکن است شما را نگران کند. اما بهتر است کاملا خونسرد باشید؛ زیرا بعد از ۳ تا ۴ ماه نوبت به رویش مجدد فولیکول‌های پیوندی می‌رسد. نتیجه کاشت FUT بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است. اما برای اطمینان از نتیجه نهایی باید حدود ۱۲ ماه صبور باید.

 کاشت ابرو به روش FUT چقدر ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری کاشت ابرو به روش FUT تقریبا به خود شما وابسته است. اگر در مرحله انتخاب جراح و کلینیک عملکرد مطلوبی داشته باشید، دستورالعمل‌های مراقبتی قبل و بعد از عمل را به‌خوبی رعایت کنید، از یک رژیم غذایی مناسب و مغذی پیروی کنید، به اندازه کافی بخوابید و مایعات مناسب مصرف کنید نتایج عمل دائمی خواهد بود. اما برای مشاهده نتیجه عمل بهتر است چند ماه صبر کنید.

هزینه کاشت ابرو به روش FUT

فراموش نکنید که کاشت ابرو به روش FUT به‌جز در موارد نادر یک جراحی زیبایی بوده و هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. پس مهم است که قبل از جراحی اطلاعات کافی درباره قیمت کاشت ابرو و عوامل تاثیرگذار بر آن داشته باشید. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند هزینه این جراحی را افزایش و کاهش دهد، میزان مهارت جراح و کلینیک محل عمل است. اگر جراحی توسط پزشکی مجرب در یک کلینیک مدرن و مجهز و در شهر‌های بزرگ انجام شود، هزینه بالاتری خواهد داشت.

علاوه بر این، باید هزینه کادر اتاق عمل، خدمات کلینیک، هزینه دارو، آزمایشات قبل از عمل و جلسات مشاوره بعد را عمل را مدنظر قرار دهید. عامل دیگری که در محاسبه هزینه باید به آن توجه کنید فرم و حالت ابروی دلخواه و میزان گرافت‌های پیوندی است. طبیعی است هرچه گرافت‌های پیوندی بیشتر باشد، عمل طولانی‌تر بوده و هزینه آن بالاتر است. باید بدانید که نوسانات و تورم اقتصادی حاکم بر جامعه نیز در افزایش هزینه این عمل تاثیر فراوان دارد.

 

آیا در این روش از بخیه استفاده می‌شود؟ با جای بخیه چه باید کرد؟

بخیه اصلی در روش FUT به محل استخراج فولیکول‌های پیوندی از بانک مو مربوط می‌شود. طول این ناحیه به نیاز متقاضی وابسته است. در اغلب موارد جای بخیه همیشه باقی می‌ماند. اما با رعایت برخی نکات کلیدی می‌توانید از تشکیل اسکار جلوگیری کنید.

 • برای کمرنگ کردن جای بخیه‌ها رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از کاشت مو الزامی است.
 • می‌توانید مو‌های پشت سر خود را بلند بگذارید و از آن‌ها برای پوشاندن محل بخیه‌ها استفاده کنید.
 • استفاده از برخی کرم‌ها و لوسیون‌ها در ترمیم محل بخیه و کمرنگ کردن آن موثر است. البته این روش باید زیر نظر پزشک انجام شود.
 • انجام روش میکروپیگمنتیشن راهی مؤثر برای رفع جای بخیه‌ها محسوب می‌شود.
 • لیزردرمانی یکی دیگر از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند از شر جای بخیه یا اسکار ایجاد شده خلاص شوید.

سخن پایانی

کاشت ابرو به روش FUT روشی مقرون‌به‌صرفه و مناسب برای افرادی است که به ابرو‌های طبیعی و پرپشت علاقه دارند. در صورت رعایت تمام نکات بهداشتی و کمک گرفتن از یک جراح مجرب نتیجه عمل دائمی خواهد بود و نیاز به تمدید آن نیست. اما فراموش نکنید که قبل از عمل باید مشکل ریزش ابرو‌ها به‌صورت ریشه‌ای درمان شود.

امیدواریم موارد بررسی شده در این مطلب برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی پرسش‌های شما عزیزان باشیم.

کلینیک بین المللی پوست، مو و زیبایی گلبان با دارا بودن برترین متخصصین و ۱۸ سال سابقه درخشان، پذیرای انجام انواع خدمات کاشت ابرو، مو و خدمات پوستی می‌باشد. برای دریافت مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو به روش FUT

 • مزایای کاشت ابرو به روش FUT چیست؟
 • کاشت ابرو به روش FUT برای چه افرادی مناسب تر است؟
 • کاشت ابرو به روش اف یو تی دائمی است؟ چقدر ماندگاری دارد؟
 • ایا در روش اف یو تی برای کاشت ابرو از بخیه استفاده می شود؟با جای بخیه چه باید کرد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا