کاشت ابرو به روش FIT

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

ابروها بخش مهمی از زیبایی صورت را تشکیل می‌دهند و به نوعی تکمیل کننده آن هستند. به همین دلیل وقتی افراد با ریزش و کم پشت شدن ابروها روبه‌رو می‌شوند، روش‌های مختلفی را برای دوباره زیبا کردن ابروهای خود امتحان می‌کنند. یکی از راه‌های تأثیرگذار برای ترمیم ابروهای از دست رفته، کاشت ابرو به روش FIT است. در این مقاله هر آنچه که باید در مورد این روش کاشت ابرو بدانید را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

 

کاشت ابروی طبیعی به روش FIT

یکی از جدیدترین روش‌های کاشت ابرو با عنوان FIT شناخته می‌شود. در روش‌های قدیمی‌تر کاشت ابرو مانند FUT ایراداتی وجود داشت که در روش FIT برطرف شدند و متخصصان از تکنیک‌های به روزتری برای کاشت ابروهای زیباجوها استفاده می‌کنند.

پیوند ابرو با روش FIT به عنوان یکی از سخت‌ترین راه‌های کاشت ابرو شناخته می‌شود. اگر ترمیم ابرو با این روش توسط یک متخصص حرفه‌ای صورت بگیرد، نتیجه‌ای که حاصل می‌شود رضایت زیباجو را جلب خواهد کرد. علت ریزش ابروی افراد هر چیزی که باشد معمولا با این روش می‌توانند به ابروهای متراکم و زیبا دست پیدا کنند. مراحل کاشت ابرو با روش FIT به شرح زیر هستند:

مرحله اول: طراحی مدل ابرو متناسب با صورت

در اولین مرحله پزشک طی جلسه‌ای که با بیمار برگزار می‌کند به بررسی بهترین مدل ابرو برای زیباجو می‌پردازد. مهم‌ترین نکته در این طراحی سلیقه زیباجو است. البته این مرحله با دشواری‌های زیادی همراه خواهد بود. معمولا افراد در مورد مدل ابرویی که می‌خواهند انتخاب کنند دچار تردید‌های زیادی می‌شوند. همین موضوع کار را برای پزشک دشوارتر می‌کند.

البته پزشکی که حرفه‌ای باشد مدل ابروی پیشنهادی به بیمار را بر اساس شکل صورت او طراحی می‌کند و به زیباجو نشان می‌دهد. انتخاب درست مدل ابرو نقش مهمی در حفظ تعادل صورت دارد. در انتها انتخاب با خود فرد است که کدام مدل ابرو را برای کاشت انتخاب کند.

 

مرحله دوم: انجام آزمایش‌های مختلف

پزشک قبل از فرایند کاشت ابرو آزمایش‌هایی را برای فرد در نظر می‌گیرد. با این آزمایش‌ها می‌خواهد مطمئن شود که مانعی در این عمل زیبایی برای فرد وجود ندارد. همچنین اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا به بیماری‌های خاص مبتلا هستید باید در جلسه مشاوره قبل از عمل این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. مهم‌ترین آزمایش‌های قبل از کاشت ابرو به شرح زیر هستند:

 • آزمایش حساسیت به داروها و مواد بیهوشی
 • آزمایش ادرار
 • آزمایش خون
 • آزمایش تیروئید
 • آزمایش ایدز
 • تست کرونا

پزشک با این آزمایش‌ها به علت ریزش موی ابرو نیز پی می‌برد. فراموش نکنید که گاهی با بررسی علت ریزش ابرو و برطرف کردن آن امکان رشد دوباره بخش مهمی از ابروها وجود دارد که این موضوع با مصرف برخی از داروها و تکمیل دوره درمان امکان‌پذیر خواهد بود. از این رو بیمار می‌تواند برای ترمیم و یکدست کردن همه ابروهای خود کاشت به روش FIT را امتحان کند.

مرحله سوم: مراقبت‌های قبل از عمل توسط زیباجو

قبل از اینکه کاشت ابرو صورت بگیرد باید مراقبت‌هایی را انجام دهید. مراقبت‌های قبل از عمل به شما در کسب نتیجه بهتر کمک زیادی می‌کند؛ بنابراین آن‌ها را جدی بگیرید. مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو به روش FIT به شرح زیر هستند:

 • دو هفته قبل از عمل مصرف مشروبات الکلی و دخانیات ممنوع است.
 • از رنگ کردن ابرو و مو قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از عمل نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید تا در حین عمل و بعد از آن دچار خونریزی‌های غیرعادی نشوید.
 • در روز عمل نباید نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه و چای مصرف کنید.
 • نظافت شخصی قبل از کاشت ابرو که شامل حمام کردن و شستن صورت است را فراموش نکنید.

مرحله چهارم: شروع برداشت گرافت‌های مو

مهم‌ترین بخش هنگام کاشت ابرو به روش FIT برداشتن گرافت‌های مو هستند. این روش بعد از اعمال بی‌حسی موضعی و ضدعفونی کردن محل مورد نظر صورت می‌گیرد. پزشک با استفاده از ابزار بسیار دقیق (پانچ) که قطر کمی دارد، عملیات برداشت مو را آغاز می‌کند. این موضوع که از کدام قسمت باید موها برای کاشت انتخاب شوند به تصمیم پزشک برمی‌گردد. متخصصان معمولا قسمتی را برای برداشت انتخاب می‌کنند که ظریف بودن موهای آن بخش شباهت زیادی به موهای ابرو داشته باشد. معمولا موهای قسمت پشت گوش به عنوان بانک ابرو انتخاب می‌شوند.

وقتی برداشت موها انجام می‌شوند، گرافت‌های مو توسط پزشک دسته‌بندی می‌شوند و آن‌ها را در ظرف‌هایی که دمای پایینی دارند نگهداری می‌کنند تا زنده بمانند. فرایند نگهداری گرافت‌ها به دلیل زمان‌بر بودن مرحله آماده‌سازی اهمیت زیادی دارد. معمولا ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو در یک جلسه استخراج می‌شود.

به خاطر بسپارید ابرو و قسمتی که قرار است به عنوان بانک مو انتخاب شود، توسط متخصص به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. از این رو شما هیچ دردی را در طول عمل زیبایی کاشت ابرو با روش FIT احساس نخواهید کرد.

مرحله پنجم: کاشت ابرو

در این مرحله شکاف‌هایی به قطر یک میلی‌متر در ناحیه ابروی زیباجو ایجاد می‌شوند. هنرمند بودن پزشک در این قسمت خودش را نشان می‌دهد. پزشک باید کاشت ابروها در زیر پوست را کاملا متقارن انجام دهد و تاج مناسب را برای هر دو ابرو در نظر بگیرد. کاشت ابرو به صورت زاویه‌دار انجام می‌شود چرا که موهای کاشته شده در همان جهت رشد خواهند کرد. زاویه کاشت ابروها باید ۱۵ درجه و دقیقا هم جهت با ابروهای خود فرد باشد.

مرحله ششم: مراقبت‌های بعد از عمل

بعد از عمل زیباجو باید مراقبت‌هایی را انجام دهد تا دوره بهبودی و نقاهت کاهش پیدا کند. بعد از اتمام کاشت ابرو در ناحیه بانک مو و زیر ابروها زخم‌های ریزی شکل می‌گیرند و آن نواحی قرمز می‌شوند. طول کشیدن فرایند بهبود به بدن و پوست فرد بستگی دارد. در حالت معمولی یک هفته بعد از عمل زخم‌ها و قرمزی زیر ابرو و بانک مو بهبود پیدا می‌کنند.

به خاطر بسپارید در این روش کاشت دوره نقاهت کوتاه خواهد بود. یعنی یک روز بعد از انجام کاشت قادر هستید فعالیت‌های روزانه ولی سبک خود را انجام دهید. این روش چون کم خطرتر است و عوارض کمتری دارد، بعد از عمل کاشت محدودیت کمتری برای فرد ایجاد می‌کند.

ریزش ابروهای کاشته شده بعد از دو هفته آغاز می‌شود. این ریزش یک روند طبیعی است؛ چون ابروها دچار شوک بعد از کاشت می‌شوند. ابروهای کاشته شده به بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه نیاز دارند تا دوباره رشد کنند. در ماه هشتم بعد از کاشت، ابروهای کاشته شده شما شکل واقعی خود را نشان می‌دهند. در ماه دوازدهم این روند تکمیل می‌شود و از داشتن ابروهای زیبا و طبیعی لذت خواهید برد. مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو به روش FIT به شرح زیر هستند:

 • اگر به صلاح‌دید پزشک ابروهای شما پانسمان شد، تا زمان تعیین شده پانسمان را برندارید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از عمل کاشت، نباید به ابروهای خود آب بزنید.
 • تا دو هفته بعد از کاشت ابرو نباید ورزش‌های سنگین یا فعالیت‌های سخت انجام دهید.
 • در هنگام خواب به ابروهای خود فشار نیاورید و سرتان را کمی بالاتر از بدن خود قرار دهید.
 • بعد از کاشت در محل بانک مو و ابروها احساس خارش خواهید کرد. از خاراندن آن قسمت‌ها شدیدا خودداری کنید.
 • اگر با عوارض جدی و عجیب مانند خونریزی شدید، التهاب گسترده و درد زیاد روبه‌رو شدید، سریع به پزشک خود مراجعه کنید.

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

روش‌های مختلفی برای کاشت ابروها وجود دارند. اما به تازگی بسیاری از بیماران روش FIT را به دلیل مزایای زیاد آن انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین مزایای این روش کاشت ابرو به شرح زیر هستند:

 • کم بودن خونریزی و درد
 • برطرف شدن سریع‌تر جای زخم
 • کم بودن عمق برش در روش FIT
 • کوتاه‌تر بودن دوره نقاهت
 • مناسب برای افراد با بیماری‌های خاص
 • رشد ابروها به صورت طبیعی با تراکم بالا
 • کم بودن عوارض جانبی

 

معایب کاشت ابرو با روش FIT

این روش کاشت ابرو در کنار مزایای قابل توجهی که برای زیباجو دارد با معایبی نیز همراه است. شناخت مزایا و معایب یک روش کاشت به شما کمک می‌کند هوشمندانه‌تر تصمیم بگیرید. مهم‌ترین معایب کاشت ابرو با روش FIT به شرح زیر هستند:

 • احتمال خونریزی غیرعادی در بانک مو و ابروها
 • تراشیدن ناحیه اهدای مو
 • احتمال وارد شدن آسیب عصبی به سر و صورت زیباجو
 • تکرار کاشت ابرو برای پرپشت کردن آن

عوارض کاشت ابرو با روش FIT

هر عمل زیبایی حتی کاشت ابرو می‌تواند عوارض مهمی به همراه داشته باشد. البته هر چقدر درجه حرفه‌ای بودن پزشک شما بیشتر باشد، عوارض کاشت ابرو کمتر خواهد بود. مهم‌ترین عوارض در کاشت به روش اف آی تی به شرح زیر هستند:

 • ورم کردن پیشانی و ابروها
 • بروز احتمالی عفونت در صورت عدم رعایت دستورات مراقبتی بعد از عمل
 • التهاب پوست تا چند ماه
 • احتمال باقی ماندن جای زخم در برخی از افراد

هزینه کاشت ابرو با روش FIT

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد برای کاشت ابرو به هزینه‌های این عمل زیبایی مربوط می‌شود. هزینه کاشت ابرو به روش FIT تفاوت زیادی با روش FUT ندارد. به خاطر بسپارید روش‌های کاشت ابرو در قیمت نهایی آن‌ها تغییر زیادی ایجاد نمی‌کنند.

معمولا هزینه کاشت ابرو را بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون در نظر می‌گیرند، البته نوسانات اقتصادی نقش مهمی در افزایش یا کاهش هزینه‌های این عمل زیبایی دارند. از آنجایی که کاشت ابرو یک نوع عمل زیبایی محسوب می‌شود، مانند سایر عمل‌های زیبایی بیمه به آن تعلق نمی‌گیرد. قیمت کاشت ابرو به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

معروف بودن کلینیک و مهارت پزشک متخصص

برخی از کلینیک‌ها محبوبیت خاصی بین مراجعه‌کننده‌ها دارند. این محبوبیت به مکان کلینیک، کیفیت ارائه خدمات، رعایت بهداشت، تجهیزات به روز، رفتار حرفه‌ای کادر فعال در مجموعه و مهارت‌های پزشک کلینیک مربوط می‌شود. کلینیک‌های حاضر و فعال در پایتخت از کلینیک‌های شهرهای دیگر گران‌تر هستند.

به خاطر بسپارید هر چقدر مهارت و تخصص یک پزشک بیشتر باشد، افراد زیادی می‌خواهند برای انجام عمل‌های زیبایی مختلف به او مراجعه کنند. به همین دلیل تعرفه این متخصصان از سایر پزشک‌ها بیشتر خواهد بود.

کم پشت بودن ابروها

برخی از افراد به دلایل مختلف دچار ریزش شدید ابرو می‌شوند. همین موضوع ابروهای آن‌ها را بسیار خالی می‌کند. هر چقدر میزان کم پشت بودن ابروهای زیباجو بیشتر باشد، موهای بیشتری از بانک مو برداشت می‌شوند. این فرایند هزینه کاشت و زمان انجام آن را افزایش می‌دهد.

فراموش نکنید که مدل ابروی انتخابی شما نیز نقش مهمی در افزایش قیمت کاشت ابرو دارد. معمولا تعداد گرافت‌هایی که در کاشت ابرو استفاده می‌شوند بین ۵۰ تا ۴۰۰ عدد هستند. هر چقدر این تعداد بیشتر شود، هزینه کاشت نیز افزایش خواهد یافت.

سخن پایانی

در این مقاله کاشت ابرو با تکنیک FIT را بررسی کردیم. به عنوان نکته پایانی فراموش نکنید که برخی از مراکز زیبایی مجوزهای لازم برای چنین عمل‌هایی را ندارند. به همین دلیل هزینه‌های آن‌ها بسیار پایین‌تر از کلینیک‌های تخصصی است. در انتخاب مرکز مناسب کاشت ابرو حتما مجوزهای لازم آن را بررسی کنید تا از نتیجه‌ای که حاصل می‌شود رضایت داشته باشید.

درصورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیران باشیم.کلینیک بین المللی پوست، مو و زیبایی گلبان با دارا بودن برترین متخصصین و ۱۸ سال سابقه درخشان، پذیرای انجام انواع خدمات کاشت ابرو، مو و خدمات پوستی می‌باشد. برای دریافت مشاوره با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو به روش FIT

 

 • کاشت ابرو به روش FIT چگونه انجام می‌گیرد؟
 • هزینه کاشت ابرو به روش FIT چقدر است؟
 •  کاشت ابرو به روش FIT چه مزایایی دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا