هزینه کاشت مو چقدر است؟

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

 کاشت مو یکی از روش‌های پرطرف‌دار برای جبران کم مویی و کچلی در افراد است. گاهی افراد با وجود استفاده از انواع داروها و کرم‌های موضعی نتیجه‌ای برای حل مشکل خود در این زمینه نمی‌گیرند، درنتیجه روش کاشتن مو جایگزین این روش‌ها شده و در مدت‌زمان کمتری نسبت به روش‌های دیگر نتیجه مطلوب را برای فرد حاصل می‌کند. نکته‌ای که مدنظر، هزینه کاشت مو است که به‌ این منظور فرد باید هزینه بالاتری را نسبت به روش‌های دیگر پرداخت کند.

عمل کاشت مو یک عمل حساس است که کوچک‌ترین اشتباه و خطا در آن فرد را دچار عوارض و آسیب‌های جبران‌ناپذیر خواهد کرد. به همین منظور فرد باید تحقیقات لازم را در زمینه انتخاب کلینیک و جراح متبحر و باتجربه انجام دهد. در نهایت هزینه‌ای که فرد برای عمل کاشت مو انجام می‌دهد به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در این مقاله به بررسی هزینه کاشت مو و عوامل تأثیرگذار بر آن و… می‌پردازیم.

زیبایی ظاهر از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان به شمار می رود. میزان موی سر نیز به مراتب به افزایش زیبایی و در نهایت اعتماد به نفس افراد کمک می کند. با توجه به برخی از شرایط موجود اعم از شرایط جغرافیایی، تغذیه، بیماری های ارثی و سایر موارد دیگر درصد بیشتری از افراد جامعه دچار ریزش مو شده اند. با پیشرفت در حوزه پزشکی و زیبایی، این عارضه دیگر بدون راه حل نبوده و با کاشت مو قابل درمان است. در این میان آنچه جلب توجه می کند، هزینه کاشت مو است.

در این محتوا کلینیک زیبایی پوست و مو گلبان قصد دارد شما را با هزینه کاشت مو و عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی این روند درمانی آشنا کند. اگر می خواهید بیشتر در این رابطه دانسته و با کسب آگاهی کامل نسبت به این روش درمانی اقدام کنید، پیشنهاد می شود تا پایان این محتوا همراه ما باشید.

عوامل موثر در هزینه کاشت مو

همانطور که ذکر شد کاشت مو روشی برای بازگرداندن موهای ریخته شده و رشد دوباره آنهاست. این روش درمانی از دسته عمل های زیبایی پوست و مو به شمار می رود و همین امر باعث می شود تا هیچکدام از بیمه های کشور تعهدی در پرداخت هزینه های آن نداشته باشند؛ بنابراین هزینه کاشت مو از دیگر دغدغه های مهم برای مراجعین به شمار می رود. اگر می خواهید با تمامی پارامترهای تاثیرگذار در کاشت مو آشنا شوید، به این قسمت از مطلب توجه کنید. همچنین می توانید با استفاده از راه های ارتباطی با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و نسبت به حل مشکل خود اقدام کنید. عواملی که در میزان هزینه کاشت مو تاثیرگذار هستند، به شرح زیر است:

 • منطقه جغرافیایی

منطقه جغرافیایی یا به عبارت ساده تر شهر و محل زندگی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی کاشت به شمار می رود. چرا که در برخی از شهر های بزرگ در کلینیک ها از تجهیزات و فناوری های به روز دنیا استفاده می شود و در برخی از شهر ها نیز از معمولی ترین تجهیزات برای کاشت مو استفاده می شود.

لازم به ذکر است که وجود حالت رقابتی در شهر های بزرگ و مجهز شکافی عمیق در میزان هزینه کاشت مو در کلینیک های متفاوت به وجود می آورد که این ترفند صرفا برای جذب مشتری کاربرد دارد؛ همچنین بهتر است بدانید که تمامی مراکزی که هزینه کاشت مو در آن بسیار است، لزوما کیفیت بالایی ندارند و بلعکس.

 • کلینیک انتخابی برای کاشت مو

تجهیزات و موادی که در کلینیک ها برای کاشت مو استفاده می شود از نظر کیفیت، برند، جنس، نوع و … متفاوت هستند. همین امر باعث می‌شود تا قیمت نهایی کاشت مو در دو کلینیک بسیار متفاوت باشد. اگر می خواهید با مناسب ترین هزینه بهترین نوع کاشت مو را تجربه کنید، کلینیک زیبایی پوست و مو گلبان در این راستا بهترین خدمات برای شما ارائه خواهد کرد. در این میان لازم به ذکر است که تمامی تجهیزات و مواد موجود در این کلینیک متکی بر به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده اند.

 • بررسی میزان طاسی سر و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت

میزان طاسی افراد کاندید و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه کاشت مو به شمار می رود. چرا که به انرژی، زمان، تجهیزات و مواد بسیاری نیاز دارد. در نهایت هر چه میزان طاسی فرد بیشتر باشد، میزان هزینه کاشت مو نیز به مراتب افزایش خواهد یافت.

 

هزینه کاشت مو

 •  روش انتخاب‌شده برای کاشت مو

 یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه کاشت مو در تهران نوع روش انتخاب‌شده به‌منظور کاشتن مو است. برخی از روش‌های کاشت مو باتوجه‌به استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته در آن‌ها گران‌تر از روش‌های دیگر هستند و مهارت بیشتر پزشک جراح را نیز می‌طلبند.

درحالی‌که روش‌هایی چون روش FIT باتوجه‌به استفاده از امکانات و تجهیزات ساده‌تر در آن‌ها هزینه پایین‌تری نسبت به روش‌های گران‌قیمت دارند. به هر میزان که در روش کاشت مو، متخصص از تجهیزات و دستگاه‌های به‌خصوصی استفاده کند، هزینه کاشت مو نیز افزایش می‌یابد.

 •  مقدار ریزش مو در فرد

 طبیعی است که میزان کچلی و ریزش مو در فرد نیز با هزینه کاشت مو ارتباط مستقیم دارد. هر اندازه که وسعت ناحیه بی‌مو در سر فرد بیشتر باشد، زمان جراحی و هزینه کاشت مو نیز به همان میزان افزایش می‌یابد.

 •  میزان تخصص و مهارت پزشک جراح

 نیاز است تا فرد قبل از هر اقدامی در زمینه یافتن پزشک جراح با سابقه و متبحر تحقیقات لازم را به عمل آورد. هر اندازه که مهارت و سابقه جراح در این زمینه بیشتر باشد میزان موفقیت عمل بیشتر بوده و هزینه‌ کاشت مو نیز افزایش می‌یابد. در صورت عدم مهارت و تجربه جراح باوجود استفاده از تجهیزات و وسایل حرفه‌ای و پیشرفته، شاهد عدم نتیجه‌گیری مطلوب از عمل کاشت مو خواهیم بود. فرد باید به‌منظور سنجش میزان مهارت و تجربه جراح مواردی ازاین‌قبیل را مورد بررسی قرار دهد:

 •  دارا بودن تیم حرفه‌ای پزشکی به‌منظور انجام مراحل کاشت مو.
 •  دارا بودن تجربه، سابقه و مهارت کافی در زمینه کاشت مو.

 توجه به میزان سلامت بیمار، نوع پوست و سن او. مشاوره دادن به بیمار در تمام موارد مربوط به کاشت مو. دارا بودن سابقه رضایت‌بخش و موفق در زمینه کاشت مو.

 •  نوع بانک مو

هزینه کاشت مو

 نوع بانک موی فرد و وضعیت آن نیز بر هزینه کاشت مو در تهران تأثیر‌گذار است. در واقع پزشک باید قبل از انجام عمل کاشت مو، وضعیت بانک موی فرد را بررسی کرده و مقدار گرافت‌های موی برداشت شده را مشخص کند. درصورتی‌که تراکم بانک موی فرد بالا باشد برداشت گرافت‌ها به‌راحتی انجام‌گرفته و کاشت آن‌ها در محل موردنظر به‌سرعت و بی‌هیچ‌مشکلی انجام می‌شود. اما زمانی که بانک موی فرد مناسب و مطلوب نباشد برداشت گرافت‌ها و کاشت آن‌ها در محل موردنظر با مشکل مواجه می‌شود.

 در نتیجه این امر پزشک جراح باید تلاش کند تا با کمترین میزان آسیب‌دیدگی عمل کاشت را انجام دهد‌؛ در نتیجه مدت‌زمان بیشتری صرف شده و هزینه کاشت مو افزایش می‌یابد. اصلی‌ترین منابع بانک مو در بدن افراد شامل نواحی زیر چانه، نواحی پشت سر، کنار گوش و … است. هرکدام از این بانک‌ها وضعیت به‌خصوصی داشته و در آنها ریزش وجود ندارد. به هر اندازه که بانک موی فرد دارای استحکام و تراکم بیشتری باشد، نتیجه کاشت مو مطلوب‌تر و بهتر خواهد شد. جنس موی فرد، ضخامت موها و نوع پوست وضعیت بانک مو را مشخص می‌کنند و بر هزینه کاشت مو در تهران مؤثر هستند.

 •  سن فرد

  افرادی که با سنین بالا متقاضی کاشت مو هستند نسبت به افراد جوان‌تر یا میان‌سال باید هزینه بیشتری برای این عمل بپردازند. به طور میانگین می‌توان گفت فرایند ریزش مو با بالارفتن سن افراد اتفاق می‌افتد. بهتر است افراد زمانی برای عمل کاشت مو مراجعه کنند که موها به طور کامل ریخته و به وضعیت ثابتی رسیده باشند. عمل کاشت مو در سنین پایین برای افراد توصیه نمی‌شود. به طور معمول افرادی که در سنین کم‌تر به عارضه ریزش مو دچار می‌شوند، در این حالت متخصص نمی‌تواند وضعیت بانک موی فرد را بررسی کند؛ چرا که گاهی همین افراد با بالارفتن سن در محل بانک موی خود نیز ریزش مو را تجربه می‌کنند.

ریختن موها در سنین پایین احتمال ریزش موی شدید‌تر را در آینده برای فرد به همراه دارد.سن مناسب به‌منظور کاشت مو بعد از ۲۵ سالگی است. باتوجه‌به این‌که مقاومت فولیکول‌ها نسبت به ریزش در طرفین و پشت سر بیشتر است به همین دلیل فرد باید تا سن ۲۷ سالگی اقدامی برای کاشت مو نکند تا میزان مقاومت بانک موی فرد مشخص شود. درصورتی‌که فرد به دلایل خاصی مجبور به کاشت مو در سنین پایین شود هزینه کاشت مو افزایش می‌یابد و فرد در آینده به کاشت مجدد مو نیاز پیدا می‌کند؛ همچنین اگر سن متقاضی کاشت مو بالا باشد ممکن است بانک مو برای کاشت مناسب نباشد که در این صورت فرد باید هزینه بیشتری برای عمل بپردازد. به‌طورکلی هزینه کاشت مو در تهران برای افراد جوان کم‌تر از افراد مسن است. افراد مسن به‌منظور کاشت مو نیاز بیشتری به استفاده از داروهای تقویتی دارند که این مورد خود باعث افزایش هزینه کاشت مو در افراد مسن می‌شود. ‌

 •  داروهای تجویز شده توسط پزشک

 باتوجه‌به این‌که کدام روش برای کاشت مو انتخاب می‌شود می‌توان گفت که دوران بهبودی و نقاهت فرد، مزایا و عوارض آن نیز متفاوت خواهد بود. باتوجه‌به روش کاشت مو متخصص با درنظرگرفتن وضعیت جسمی فرد، شدت جراحات، کیفیت عمل و نوع تکنیک و روش انتخابی و دیگر عوامل داروهایی را برای فرد تجویز می‌کند. این داروها شامل داروهای مسکن داروهای ضدالتهابی، داروهای تقویتی و…است. در واقع میزان داروی تجویز شده توسط متخصص و مدت‌زمان مصرف داروها تأثیر چشمگیری در هزینه‌های کاشت مو دارد. گاهی به دلیل طول کشیدن دوره بهبودی و نقاهت فرد باید داروهای بیشتری را استفاده کند که این امر خود باعث افزایش میزان هزینه کاشت مو می‌شود.

هزینه کاشت مو

 کدام روش کاشت مو در تهران نسبت به بقیه ارزان‌تر است؟

 درصورتی‌که افراد متقاضی کاشت مو به دنبال یک روش کم‌هزینه‌تر هستند می‌توانند از کاشت مو به روش FUT استفاده کنند. روش fut جزء کم‌هزینه‌ترین روش‌های کاشت مو در ایران به‌حساب می‌آید. باتوجه‌به این‌که در این روش فولیکول‌های مو به‌صورت کلی و یک‌جا برداشت می‌شوند، مدت‌زمان کمتری برای عمل موردنیاز است. هر اندازه زمان عمل کاشت مو کم‌تر باشد میزان هزینه پرداختی نیز کاهش می‌یابد.

 به‌طورکلی هرکدام از روش‌های کاشت مو باتوجه‌به امکانات و تجهیزاتی که در آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد هزینه‌های متفاوتی دارند. به‌عنوان‌مثال کاشت مو به روش FIT به دلیل استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن هزینه بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. درصورتی‌که برای کاشت به میزان گرافت بیشتری نیاز باشد می‌توان از روش sut استفاده کرد. در این روش موها توسط دستگاه برداشت می‌شوند. این روش نسبت به روش‌هایی چون میکرو گرافت هزینه‌ی پایین‌تری دارد.

هزینه کاشت مو 

 به‌طورکلی می‌توان گفت کاشت مو به‌عنوان یک درمان قطعی و دائمی به‌منظور بازیابی موهای ازدست‌رفته به‌حساب می‌آید. باتوجه‌به بالا بودن هزینه‌های درمان در روش‌های دیگر روش کاشت مو یک روش مقرون‌به‌صرفه و دائمی به‌منظور بازیابی موها است. همچنین این روش ظاهری طبیعی‌تر و زیباتر برای فرد ایجاد می‌کند. روش های کاشت مو در مقایسه با روش‌های درمانی زیبایی دیگر هزینه نسبتاً پایینی دارد به همین دلیل روزبه‌روز به تعداد افرادی که متقاضی کاشت مو هستند افزوده می‌شود.

کلینیک گلبان برای افرادی که متقاضی انجام عمل کاشت مو هستند علاوه بر پرداخت یک‌جا و نقدی هزینه، کاشت مو اقساطی را فراهم کرده است که برای اطلاع از شرایط آن می‌توانید به صفحه‌ی مربوط به آن مراجعه نمایید.

هزینه کاشت مو در ایران

 عمل کاشت مو در ایران نسبت به کشورهای دیگر با قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسبی ارائه می‌گردد. در کشورهایی چون عراق و ترکیه این عمل با هزینه بالاتری به متقاضیان ارائه می‌شود. به‌طورکلی ایران جزء کشورهای معدودی است که به دلیل تعداد بالای مراکز درمانی کاشت مو این عمل را در سطح حرفه‌ای و با قیمت پایین به مشتریان ارائه می‌دهد.

 هزینه مراقبت از موی کاشته شده در تهران

 علاوه بر هزینه‌هایی که فرد به‌منظور درمان و کاشت مو می‌پردازد نیاز است تا به‌منظور نگه‌داری و مراقبت از موهای تازه کاشته شده نیز هزینه‌هایی را متقبل شود؛ چرا که موی کاشته شده احتیاج به مراقبت اصولی و صحیح دارد. به این منظور متخصص شما را توصیه به مصرف انواع مکمل‌ها، ویتامین‌ها و استفاده از شامپوهای بخصوصی می‌کند. رعایت برخی از اصول تغذیه‌ای نیز برای مراقبت الزامی خواهد بود.

 هزینه‌های جانبی کاشت مو شامل چه مواردی می شود؟

 کاشت مو هزینه‌های دیگری را نیز برای فرد به همراه دارد.  تعدادی از این هزینه‌ها قبل از عمل کاشت مو و تعدادی از آن‌ها بعد از عمل کاشت مو پرداخت می‌شوند. این هزینه‌ها عبارت‌اند از: هزینه انجام آزمایشات، هزینه داروهای تجویزشده توسط پزشک، هزینه مشاوره‌ها، هزینه دستمزد متخصص و هزینه کلینیک.

تفاوت پرداخت هزینه کاشت مو برای آقایان و خانم‌ها

هزینه پرداختی به‌منظور کاشت مو برای آقایان و خانم‌ها تفاوت چندانی ندارد. همان‌طور که گفته شد وسعت ناحیه بدون مو، نوع کاشت و … قیمت کاشت مو در تهران را مشخص می‌کنند. باتوجه‌ به این‌که در خانم‌ها ریزش مو در ناحیه مورد نظر کمتر اتفاق می‌افتد، در نتیجه هزینه پایین‌تری نسبت به آقایان برای کاشت مو پرداخت می‌کنند.

هزینه کاشت مو

 آیا می‌توان از بیمه تکمیلی به‌منظور پرداخت هزینه کاشت مو استفاده کرد؟

 به‌طور کلی  باتوجه‌به این‌که کاشت مو یک روش ترمیم زیبایی به حساب می‌آید نمی‌توان از بیمه تکمیلی به‌منظور پرداخت هزینه‌ کاشت مو در تهران استفاده کرد؛ چراکه سازمان بیمه هزینه‌هایی که در ارتباط با مراقبت از زیبایی باشد را به عهده نمی‌گیرد. استفاده از بیمه به‌منظور بازیابی موها تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در اثر حوادث طبیعی چون آتش‌سوزی یا تصادف و … به موهای فرد آسیب‌رسیده باشد. در چنین مواردی امکان این‌که بیمه کمک‌هزینه ای به‌عنوان خسارت به فرد پرداخت کند وجود دارد. افراد می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر با مراکز بیمه در ارتباط باشند.

 تفاوت هزینه کاشت مو در قسمت‌های مختلف سر

 با درنظر گرفتن این‌که فرد در چه قسمتی از سر دچار ریزش مو شده است هزینه کاشت مو نیز متفاوت خواهد بود. افرادی که در قسمت جلوی سر با ریزش و کم پشتی موها مواجه می‌شوند با هدف افزایش تراکم برای عمل کاشت مو اقدام می‌کنند، در نتیجه میزان گرافت‌های درگیر شده کم‌تر خواهد بود؛ اما افرادی که به‌منظور درمان کچلی و طاسی اقدام به کاشت مو می‌کنند باتوجه‌به افزایش گرافت‌ها هزینه کاشت نیز افزایش می‌یابد.

 در این مقاله به بررسی قیمت کاشت مو و عوامل تأثیرگذار بر آن پرداخته شد. به‌طورکلی هزینه پرداختی برای کاشت مو تحت‌تأثیر عواملی چون نوع بانک مو، سن، داروهای تجویز شده، تعداد گرافت‌ها، امکانات و تجهیزات مورد استفاده، مهارت پزشک جراح، میزان ریزش مو و … است.

 علاوه بر هزینه‌های قبل و بعد از عمل کاشت مو، نیاز است تا فرد به‌منظور مراقبت و نگه‌داری از موهای کاشته شده نیز هزینه‌هایی را بپردازد. چراکه موهای کاشته شده پس از کاشت نیاز به مراقبت اصولی و صحیح دارند. امروزه عمل کاشت مو در ایران با هزینه مناسب‌تری نسبت به کشورهای همسایه انجام می‌شود. این در حالی است که در ایران با وجود قیمت مناسب کاشت مو چیزی از کیفیت  و نتیجه مطلوب عمل کم نخواهد شد.

گلبان کلینیک زیبایی پوست و مو یکی از بهترین مراکز درمانی در زمینه پیوند مو در تهران است که عمل کاشت مو متراکم را بصورت تضمینی و با استفاده از روش های نوین انجام می دهد تا بیشترین اثر بخشی و بیشترین میزان ماندگاری را داشته باشد. ما در کلینیک پوست و موی گلبان با بهره مندی از بهترین پزشک های جراح و تکنسین های کاشت و برداشت مو در زمینه ترمیم و ایمپلنت مو متراکم به صورت تضمین شده آماده ارائه خدمات با کیفیت به زیباجویان گرامی در تهران و سایر شهرستان ها هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 •  آیا می‌توان از بیمه تکمیلی به‌منظور پرداخت هزینه کاشت مو استفاده کرد؟
 •  تفاوت پرداخت هزینه کاشت مو در تهران برای آقایان و خانم‌ها چیست؟
 •  سن فرد چه تاثیری در کاشت مو دارد؟

قیمت کاشت مو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا