کاشت مو در تهران

کاشت ابرو روشی دائمی با نتیجه‌ای بسیار طبیعی برای افرادی است که از فرم ابروی خود ناراضی هستند یا ابروهای کم پشتی دارند. روش‌هایی مانند فیبروز، میکروبلیدینگ و انواع تتوی ابرو روش‌هایی نیمه دائمی هستند و پس از مدتی، دیگر طبیعی به نظر نمی‌آیند. اما در روش کاشت ابرو، نقاط خالی ابروی شما با موهای طبیعی خودتان پر شده و پس از گذشتن دوره نقاهت، نتیجه‌ای کاملاً طبیعی پدیدار می‌شود. اما بسیار مهم است که چه کلینیکی را برای کاشت ابرو در نظر بگیرید؛ در غیر اینصورت ممکن است با عوارضی رو‌به‌رو شوید یا نتیجه برای شما راضی‌کننده نباشد. در ادامه با یکی از بهترین کلینیک‌ها برای کاشت ابرو در تهران، کلینیک گلبان آشنا می‌شوید و تمامی جوانب کاشت ابرو را نیز توضیح می‌دهیم.

کلینیک کاشت ابرو در غرب تهران

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو شماره خود را وارد کنید.

ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو یا هر عمل زیبایی دیگری، حساسیت بالایی دارد. چرا که نتیجه آن مستقیما روی ظاهر افراد تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل اولین کاری که باید بکنید، این است که به دنبال انتخاب بهترین و مطمئن‌ترین کلینیک باشید. سوال مهم اینجاست که برای انتخاب کلینیک کاشت ابروی مناسب، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

۱. مجهز به امکانات مناسب

کلینیک مناسب برای کاشت ابر.، باید فضای کافی داشته باشد. علاوه‌بر داشتن فضای مناسب، استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن و پیشرفته هم اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین کلینیک‌های مدرن و معتبر، دارای اتاق‌های VIP و مجزا برای انجام مراحل برداشت و کاشت ابرو هستند. هر چقدر این ویژگی‌ها و امکانات در کلینیک کاشت ابرو وجود داشته باشد، نتیجه عمل بهتر خواهد شد.

۲. رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به هر حال کاشت ابرو باید در محیطی کاملا سالم و بهداشتی انجام شود. هر چقدر محیط ناسالم و غیربهداشتی باشد، احتمال انتقال انواع ویروس، باکتری، عفونت و … وجود خواهد داشت. کلینیک کاشت ابرو مناسب، باید دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت در خصوص رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشد. در صورتی که یک کلینیک پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کند، گزینه مناسبی برای انتخاب خواهد بود.

۳. استفاده از تیم پزشکی متخصص و باتجربه

همانطور که اشاره کردیم، فعالیت‌های زیبایی با توجه به این که مستقیما روی ظاهر افراد تاثیرگذار هستند، حساسیت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل انتخاب متخصص در دستیابی به نتیجه دلخواه اهمیت پیدا می‌کند. متخصص کاشت ابرو، باید با توجه به ساختار صورت فرد اقدام به طراحی خط ابرو کند. علاوه‌بر این تیم پزشکی باید تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند؛ در غیر این صورت الگوی چهره فرد جذابیت لازم را نخواهد داشت.

۴. پشتیبانی مناسب

یکی از ویژگی‌هایی که یک کلینیک کاشت ابرو باید داشته باشد، پشتیبانی مناسب قبل و بعد عمل است. منظور از پشتیبانی قبل از کاشت ابرو، مشاوره در خصوص روش‌های انجام عمل و آگاه‌سازی فرد است. پشتیبانی بعد از عمل هم در مورد راهنمایی و ارائه دستورالعمل‌های نگهداری است. کلینیک‌هایی که خدمات مناسبی ارائه می‌دهند از مشاوران باتجربه برای پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان استفاده می‌کنند. در صورتی که کلینیک موردنظر فاقد پشتیبانی مناسب باشد، بهتر است قید آن را بزنید.

۵. تجربه کاری بالا

جراحی که کاشت ابرو را در کلینیک انجام می‌دهد، باید دارای سابقه یا تجربه کاری بالایی باشد. هر چقدر تجربه کاری جراح و تیم پزشکی کلینیک بالا باشد، نتیجه کاشت ابرو هم بهتر خواهد بود. در نقطه مقابل اگر تیم پزشکی تجربه لازم را نداشته باشد، مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد و به نتیجه دلخواه هم نخواهید رسید.

۶. تضمین کاشت ابرو

شاید اینطور فکر کنید که ضمانت در کاشت ابرو معنی نمی‌دهد، اما کاملا برعکس است. شما باید به دنبال انتخاب کلینیکی باشید که کاشت ابرو را ضمانت می‌کند. به این ترتیب خیال شما تا حدود زیادی بابت دستیابی به نتیجه دلخواه راحت می‌شود. همچنین در صورت نرسیدن به نتیجه دلخواه می‌توانید مراحل قانونی را طی کنید. معمولا کلینیک‌هایی که کاشت ابرو را تضمین می‌کنند، نتایج خوبی را هم ارائه می‌دهند.

چرا نیاز به شناخت بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران داریم؟

شناخت بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران بسیار مهم است؛ زیرا همه ما می‌خواهیم در نتیجه کاشت ابرو، ابروهایی کاملاً قرینه، بی‌نقص و طبیعی داشته باشیم و هیچ‌گونه عوارض و مشکلاتی برای ما پس از کاشت ابرو ایجاد نشود. همچنین تخصص و تجربه پزشکان اهمیت بسیاری دارد؛ در غیر اینصورت ممکن است فرآیند کاشت ابرو به‌خوبی انجام نشده و نتیجه دلخواه حاصل نشود.

همچنین، استفاده از بهترین دستگاه‌ها و به‌روزترین تجهیزات نیز بسیار مهم است. امروزه روش‌های مدرن کاشت ابرو در تهران با بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات انجام می‌شوند و این تجهیزات نقش مهمی را در ایجاد نتیجه دلخواه و انجام فرآیند کاشت ابرو ایفا می‌کنند.

از طرف دیگر، مشاوره پیش از انجام کار نیز یکی از حیاتی‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود. در این مرحله، ابروهای فرد با توجه به سلیقه فرد طراحی می‌شود و راهنمایی‌های لازم انجام ‌می‌شود. همچنین، ایمنی و بهداشت نیز بسیار مهم است؛ بنابراین شناخت بهترین مرکز کاشت ابرو در نتیجه نهایی اهمیت بسیار زیادی دارد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو را می‌توان یکی از ماندگارترین روش‌های پرکردن ابروها یا فرم‌دهی به آنها دانست. امروزه استفاده از روش‌های دیگر، مثل تاتو و … تاثیرگذاری کمتری نسبت به کاشت ابرو دارند. اگر قصد انجام کاشت ابرو را دارید، بهتر است حتما قبل از انجام با مراحل آن آشنا شوید. برای کاشت ابرو هم، مثل کاشت مو از موهای ناحیه کنار یا پشت سر استفاده می‌کنند. مراحل کاشت ابرو را در ادامه تشریح خواهیم کرد:

۱. طراحی اولیه ابرو

طبیعتا برای شروع کار، پزشک باید فرم و شکل اولیه ابرو را طراحی کند. این طراحی باید با مشورت فرد و نظر خود پزشک انجام شود.

۲. انتخاب گرافت‌های مناسب

همانطور که اشاره شد، کاشت ابرو با برداشت مو از ناحیه کناری یا پشت سر انجام می‌شود. برای این کار ابتدا باید گرافت مناسب انتخاب شود. گرافت‌های پشت سر یا پشت گوش دارای موهای ظریف‌تری هستند و شباهت بیشتری هم به موهای ابرو دارند. به همین دلیل اغلب از گرافت‌های این ناحیه استفاده می‌شود.

۳. برداشت گرافت‌ها

بعد از انتخاب گرافت‌های مناسب، نوبت به عملیات برداشت آنها می‌رسد. در این مرحله از بی‌حسی موضعی برای محل موردنظر استفاده می‌شود. برداشت گرافت با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود که تشخیص انتخاب روش برعهده پزشک است. برداشت گرافت دردسر زیادی ندارد و بدون خونریزی انجام می‌شود. محل برداشت گرافت‌ها هم بعد از گذشت مدت زمان کمی بهبود پیدا می‌کند.

۴. کاشت گرافت‌ها در محل ابرو

در آخرین و مهم‌ترین مرحله هم، کاشت گرافت‌ها در محل طراحی‌شده ابرو انجام می‌شود. این مرحله نیازمند دقت عمل بسیار بالایی است؛ چرا که حساسیت بالایی دارد و نتیجه عمل را مشخص خواهد کرد. برای انجام این کار، برش‌های کوچکی در ناحیه ابروها ایجاد می‌شود. بعد از آن گرافت‌ها با دقت بسیار زیادی کاشته می‌شوند.

قیمت کاشت ابرو در تهران

عوامل مختلفی در قیمت کاشت ابرو در تهران دخیل هستند و نمی‌توان نرخی کلی و یکسان را برای کاشت ابرو در تمامی کلینیک‌های تهران تعیین کرد. از اصلی‌ترین عواملی که هزینه کاشت ابرو را تعیین می‌کنند، می‌توان به مراحل ذیل اشاره کرد:

 • دستمزد پزشک و دستیاران
 • هزینه داروهای مورد نیاز
 • هزینه جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو
 • تعرفه کلینیک برای انجام کاشت ابرو
 • نوع تکنیک کاشت ابرو
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام کاشت ابرو و کسب نتیجه دلخواه

برای مشاوره رایگان و ارتباط متخصصین ما با شما عزیزان شماره خود را وارد کنید!

و یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

روش‌های کاشت ابرو

برای کاشتن ابروها روش‌های مختلفی وجود دارد. انتخاب این روش‌ها بستگی به نظر پزشک و شرایط مراجعه‌کننده دارد. روش‌های کاشت ابرو هر کدام دارای ویژگی‌های منحصربفرد خود هستند. در ادامه با انواع این روش‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

۱. روش FIT

در این روش نیازی به برش نواری وجود ندارد. برای برداشت گرافت‌ها در این روش از دستگاهی به نام پانچ استفاده می‌شود. با استفاده از پانچ، گرافت‌ها را از پشت سر و یا پشت گوش برمی‌دارند. گرافت‌ها در آزمایشگاه مخصوصی مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت سلامت کامل به مرحله کاشت می‌روند. به طور کلی روش FIT را می‌توان بدون درد و خونریزی دانست. همچنین بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود.

البته این روش خالی از نقطه ضعف هم نیست. یکی از نکات منفی کاشت ابرو به روش FIT، جراحی طولانی مدت و هزینه بالاست. به این ترتیب شاید برای برخی افراد مناسب نباشد. با این حال مزایای زیاد این روش، مثل دوره نقاهت کمتر، عدم نیاز به برش، عدم درد و خونریزی باعث می‌شود تا روش مناسبی به حساب بیاید.

استخراج واحد فولیکول (FUE)

در این روش کاشت ابرو، هر فولیکول مو به‌وسیله روش پانچ یا دستگاه‌های مخصوص از قسمتی از بدن انتخاب و استخراج می‌شود. سپس این فولیکول‌ها به‌دقت به مناطق مورد نظر در ابرو انتقال داده می‌شوند. از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احتمال باقی ماندن جای زخم خطی در منطقه مبدأ کمتر است.
 • دوره ریکاوری بعد از عمل نسبت به کاشت ابرو به‌روش FUT کوتاه‌تر و آسان‌تر است.

با این حال، مدت زمان مورد نیاز برای رشد موهای کاشته شده بیشتر است، و ممکن است روی کیفیت نهایی پیوندها تأثیرگذار باشد.

پیوند واحد فولیکول (FUT)

در این روش، یک ناحیه از موهای بدن (معمولاً پشت‌سر) برش داده ‌می‌شود و فولیکول‌های مویی استخراج می‌شوند. سپس این فولیکول‌ها به مناطق مورد نیاز در ابرو منتقل می‌شوند. مزایای این روش عبارتند از:

 • سرعت بالاتر در استخراج موها و پیوند آنها.
 • فولیکول‌های برداشته شده امکان تشخیص بهتر الگوی رشد موی بدن را برای پزشک فراهم می‌کنند.

روش DHI (کاشت مستقیم مو)

یکی دیگر از روش‌های رایج کاشت مو که با استفاده از ابزاری به نام چوئی (Choi) انجام می‌شود. با استفاده از این ابزار، فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده جدا کرده و در ناحیه گیرنده قرار می‌دهند. دقت این ابزار بسیار بالاست. از طرف دیگر کاملا کنترل‌شده فولیکول‌های مو را جدا کرده و در محل مناسب قرار می‌دهد. نتایج به دست آمده از این روش، بسیار طبیعی و راضی‌کننده هستند.

روش SUT

این روش را می‌توان پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین روش کاشت ابرو دانست. روش SUT کاملا به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و نتایج شگفت‌انگیزی دارد. انجام این روش بدون درد و خونریزی است. همچنین عوارض خاصی هم ندارد. دوره نقاهت روش SUT بسیار کمتر از سایر روش‌هاست. یکی از مزایای شگفت‌انگیز SUT، ایجاد خط رویش طبیعی نسبت به بقیه است. به طوریکه می‌توان تا سه برابر سایر روش‌ها فولیکول کاشت. این روش با استفاده از پانچ لیزر انجام می‌گیرد.

با این حال، این روش منجر به ایجاد یک جای زخم خطی در ناحیه برش می‌شود و دوره ریکاوری آن ممکن است طولانی‌تر باشد. انتخاب بین کاشت ابرو به روش FUE و FUT بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. مهم‌ترین امر این است که با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش کاشت ابرو در تهران برای شما انتخاب و انجام شود.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

کاشت ابرو در تهران برای افرادی که به‌صورت مادرزادی موهای کم پشتی دارند و یا در اثر برداشتن بیش از حد یا اقداماتی مانند آرایش دائم، موهای ابروی خود را از دست داده‌اند مناسب است. همچنین، طرفداران و متقاضیان این روش افرادی هستند که به نتایج طبیعی علاقه دارند و نمی‌خواهند اقداماتی که انجام داده‌اند قابل تشخیص باشد. از طرفی، روش‌های دیگری مانند آرایش‌های دائم و نیمه دائم اعم از انواع میکروبلیدینگ و فیبروز، نتایجی موقتی دارند و تفاوت آنها از موی طبیعی ابرو از فاصله نزدیک به‌راحتی قابل تشخیص است. همچنین، پس از مدتی خط‌های ایجاد شده در آرایش نیمه دائم تغییر رنگ می‌دهند و با رنگ موی طبیعی ابرو متفاوت هستند.

بنابراین، می‌توان گفت که کاشت ابرو برای تمامی افرادی که می‌خواهند ابروهای‌ی پر و کاملاً طبیعی داشته‌ باشند مناسب است. خواب موهای رشد کرده پس از کاشت کاملاً مشابه و هماهنگ با سایر موهای طبیعی ابرو خواهد بود و پس از دوره نقاهت و رشد کامل موهای کاشته شده، مشخص نخواهد بود که چه کاری روی ابروی خود انجام داده‌اید. تنها افرادی که مشکلات ذیل را دارند، ممکن است کاندید مناسبی برای انجام کاشت ابرو نباشند:

 • افراد مبتلا به بیماری‌های حاد پوستی مانند لوپوس دیسکوئید، لیکن پلان، پسوریازیس و طاسی منطقه‌ای
 • افراد مبتلا به دیابت، اختلالات انعقاد خون، بهبود ضعیف زخم و افراد دارای پوست کلوئید ساز (گوشت اضافه)
 • عدم توانایی برداشت موی سر از ناحیه اهدا کنند

با این حال، باید پیش از کاشت ابرو در تهران با پزشک خود مشورت کنید تا پزشک تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای انجام کاشت ابرو هستید یا خیر.

مزایا و معایب کاشت ابرو

کاشت ابرو در تهران نیز مانند هر گونه اقدام زیبایی دیگر، با مزایا و معایبی همراه است و باید مراقبت‌هایی را به‌منظور کاهش احتمال بروز عوارض و همچنین، کسب بهترین نتیجه پس از کاشت ابرو انجام دهید. مزایا و معایب کاشت ابرو به شرح ذیل هستند:

مزایای کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو در تهران عبارتند از:

 • ایجاد نتیجه‌ای کاملاً طبیعی
 • ایجاد ابروهای‌ پر، قرینه و متناسب با چهره هر فرد
 • نتیجه‌ای طولانی مدت و دائمی
 • افزایش زیبایی و جوانی چهره

معایب کاشت ابرو

معایب کاشت ابرو عبارتند از:

 • ایجاد ظاهر غیرطبیعی (در اثر انجام کار توسط متخصص غیرحرفه‌ای)
 • پوسته پوسته شدن و پوسته ریزی ابروها
 • درد (قابل کنترل با مسکن)
 • ریزش موهای ابرو
 • رشد سریع موهای کاشته شده و نیاز به اصلاح زودهنگام
 • خارش ابروها در دوره نقاهت
 • ناهماهنگ بودن خواب ابروها پس از کاشت (در صورت انجام کار توسط متخصص غیرحرفه‌ای)

همچنین، کاشت ابرو در تهران اگر توسط پرسنل غیرحرفه‌ای انجام شود، ممکن است عوارضی نیز داشته‌باشد که در ادامه به این عوارض می‌پردازیم.

برای مشاوره رایگان و ارتباط متخصصین ما با شما عزیزان شماره خود را وارد کنید!

و یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تفاوت کاشت ابرو در خانم‌ها و آقایان

شاید این سوال ایجاد شود که آقایان کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند یا خانم‌ها؟ این سوال جواب مشخصی ندارد. در واقع کاندیدای مناسب کاشت ابرو، ارتباط چندانی به جنسیت ندارد. عوامل دیگری روی کاشت ابرو دخیل هستند. احتمالا در گذشته اینگونه تصور می‌شد که امکان کاشت ابرو برای آقایان وجود ندارد، اما با رشد و پیشرفت تکنولوژی، این ادعا کاملا نادرست است. امروزه آقایان هم برای کاشت ابرو اقدام می‌کنند. به هر حال آقایان هم ممکن است به دلایلی که در بالا به آنها اشاره کردیم، دچار ریزش موی ابرو شوند.

اصول و تکنیک‌هایی که برای کاشت ابروی آقایان و خانم‌ها انجام می‌گیرد، کاملا یکسان است. البته ممکن است تعداد گرافت‌ها و طراحی ابروها در آقایان کمی متقاوت‌تر از خانم‌ها باشد. به هر حال نوع چهره در طراحی ابرو اهمیت زیادی دارد. موی ابرو آقایان هم نسبتا پرپشت‌تر از خانم‌ها است و این موضوع هم باعث افزایش تعداد گرافت آنها می‌شود.

کاشت ابرو چقدر زمان نیاز دارد؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم، انتخاب روش است. برخی روش‌ها با توجه به تکنیک‌های خاصی که دارند، زمان بیشتری نیاز خواهند داشت. برای مثال برخی روش‌ها به تعداد گرافت‌های زیادی نیاز دارند. همین مسأله باعث افزایش زمان کاشت ابرو خواهد شد. موضوع مهم دیگر در تعیین زمان این جراحی، جنسیت است. به طور کلی کاشت ابرو آقایان به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم‌ها نیاز دارد. دلیل این امر بالا بودن تعداد گرافت‌ها در آقایان است.

در مورد زمان نقاهت کاشت ابرو هم باید گفت که باز هم بستگی به روش انتخاب‌شده دارد. برخی روش‌های کمتر تهاجمی، دوره نقاهت بسیار کوتاهی هم دارند. با این حال و به طور متوسط، دوره نقاهت کاشت ابرو را می‌توان نزدیک به یک هفته دانست. البته می‌توان این دوره نقاهت را با رعایت چند نکته کمتر هم کرد. این نکات به شرح زیر هستند:

 • استفاده به موقع و مناسب از انواع داروهای مسکن و پمادهای موضعی تجویز شده توسط پزشک
 • رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک
 • شستشوی منظم و کامل محل کاشت و رعایت مسائل بهداشتی
 • مرطوب نگهداشتن محل کاشت ابروها

مدت ماندگاری کاشت ابرو

تقریبا همه افرادی که تمایل به انجام کاشت ابرو دارند از مدت زمان ماندگاری آن سوال می‌کنند. با توجه به این که پوست، مو، سیستم ایمنی و … افراد با یکدیگر متفاوت است، نمی‌توان نتایج یکسانی برای همه در نظر گرفت. به طور کلی ماندگاری موهای کاشته شده در ابرو به عوامل متعددی بستگی دارد. همچنین هرچقدر مراقبت‌های بهتری از موهای کاشته شده داشته باشید، ماندگاری بیشتری را تجربه خواهید کرد.

به طور متوسط می‌توان میزان ماندگاری موهای کاشته شده ابرو را تا ۵ سال در نظر گرفت. البته با توجه به رعایت یا عدم‌رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌ها، این مدت زمان ممکن است کاهش یا افزایش یابد. طبیعتا می‌توان با رعایت مسائل بهداشتی این مدت زمان را خیلی راحت افزایش هم داد.

البته نباید از مهارت‌های پزشک معالج هم صرفنظر کرد. هر چقدر پزشک معالج مهارت بیشتری داشته باشد، نتایج بهتری هم دریافت خواهید کرد. از دیگر عوامل تاثیرگذار روی ماندگاری موهای کاشته شده ابرو، می‌توان به اصلاح منظم، سبک زندگی و رژیم غذایی اشاره کرد.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو عبارتند از:

 • تورم، کبودی و خونریزی ابروها پس از کاشت
 • عفونت ابروها (نادر)
 • عفونت ناحیه اهدا کنند (نادر)
 • ایجاد جوش و فولیکولیت در ابرو پس از کاشت
 • احتمال ایجاد اسکار

گفتنی است که اگر کلینیک معتبر و پزشک ماهری را برای انجام کاشت ابرو انتخاب نکنید و همچنین، اقدامات مراقبتی لازم را انجام ندهید، ممکن است عوارض شدید و جبران‌ناپذیر برای شما در پی داشته‌باشد و یا نتیجه‌ای غیر طبیعی حاصل شود و مجبور به پرداخت هزینه و انجام مجدد کاشت ابرو در تهران باشید. بنابراین، حتماً پیش از انتخاب کلینیک و پزشک، تحقیقات لازم را انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره مقاله عوارض کاشت ابرو را مطالعه فرمائید.

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش موی ابرو بعد از کاشت، کاملا طبیعی است. این ریزش در کاشت مو هم وجود دارد. معمولا موهای کاشته شده چند هفته تا چند ماه بعد از کاشت می‌ریزند و بعد از گذشت مدتی رشد می‌کنند. البته این ریزش از ساقه اتفاق میفتد و ربطی به ریشه ندارد. ساقه موی کاشته شده دچار ریزش می‌شود و فولیکول‌های مو بعد از تقویت دوباره رشد می‌کنند. این نوع ریزش کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. البته در صورتی که موارد بهداشتی و دستورالعمل‌ها به خوبی رعایت نشوند، این ریزش‌ها بیشتر می‌شوند و ممکن است رشد هم نکنند.

ترمیم کاشت ابرو

همانطور که اشاره شد، کاشت ابرو یک روش مطمئن و دائمی برای رفع ریزش موی ابرو محسوب می‌شود. با این حال ممکن است بنا به دلایلی، ازجمله انتخاب کلینیک و پزشک کم‌تجربه و نامعتبر، بعد از کاشت ابرو هم ریزش موی ابرو را تجربه کنید. البته ممکن است شکل ابروها نامنظم و نامتقارن شود یا به هر دلیل دیگری رضایت شما بعد از کاشت جلب نشود. در این حالت از ترمیم کاشت ابرو استفاده می‌شود.

البته عدم‌دستیابی به نتیجه دلخواه تماما متوجه کلینیک نامعتبر نیست. ممکن است شما هم مراقبت‌های لازم را به درستی انجام نداده باشید. به هر حال ترمیم ابرو بعد از کاشت هم باید در کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک باتجربه انجام شود. در صورتی که ترمیم هم به درستی انجام نشود، ممکن است آسیب‌های شدیدی را تجربه کنید.

دلایل ریزش و کم‌پشتی ابروها

ریزش موی ابرو دلایل مختلفی دارد. این ریزش ممکن است هم در خانم‌ها و هم در آقایان رخ بدهد. همچنین در برخی مواقع، احتمال دارد فقط یکی از ابروها دچار ریزش مو شود. به هر حال ریزش موی ابرو باید برطرف شود. یکی از راهکارهای اساسی و دائمی برطرف کردن ریزش موی ابرو، کاشت ابرو است. البته بهتر است قبل از اقدام به کاشت، دلایل ریزش موی ابرو را تا حدودی بدانید. در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایل ریزش و کم‌پشتی ابروها را بررسی خواهیم کرد.

۱. افزایش سن

هر چقدر سن افزایش پیدا می‌کند، موهای بدن نازک‌تر می‌شوند و شروع به ریزش می‌کنند. ریزش در نواحی مختلفی از بدن، مثل موهای سر، ابروها، مژه‌ها و … اتفاق میفتد. دلیل این امر، توقف تولید برخی از فولیکول‌های مو است. به این ترتیب ساقه‌های مو هم کوچک‌تر می‌شوند. این نوع ریزش کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

۲. ابتلا به بیماری خودایمنی

همانطور که احتمالا می‌دانید در بیماری خودایمنی، سیستم ایمنی بدن به اشتباه، سلول‌های بدن را مورد حمله قرار می‌دهد. گاهی ممکن است ابتلا به این بیماری، باعث ریزش موی ابرو شود. در واقع سیستم ایمنی به سلول‌های تولید یا رشد مو حمله می‌کند و مانع از رشد آنها می‌شود. معمولا ریزش مو بر اثر ابتلا به بیماری خودایمنی، خود را با آلوپسی یا طاسی موضعی نشان می‌دهد. این نوع ریزش موی ابرو هم با کاشت ابرو قابل جبران است.

۳. نداشتن تعادل هورمونی

یکی دیگر از دلایل شایع در ریزش موی ابرو، عدم‌تعادل هورمونی است. وقتی هورمون‌های تیروئیدی در ترشح تعادل نداشته باشند، موهای نواحی مختلف بدن شروع به ریزش می‌کنند. جالب اینجاست بدانید که هم پرکاری تیروئید و هم کم‌کاری آن، ممکن است باعث ریزش موی ابرو شوند. به طور جزئی، کم‌کاری تیروئید، باعث ریزش یک‌سوم بیرونی موی ابرو می‌شود. معمولا این قسمت از موهای ابرو نازک‌تر هستند. با استفاده از دارو می‌توان سطح هورمون‌ها را تنظیم کرد. با این حال برای درمان ریزش ابروی ناشی از عدم‌تعادل تیروئید، باید از روش‌های کاشت ابرو استفاده کرد.

۴. تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب نه‌تنها روی عملکرد بدن تأثیر می‌گذارد، بلکه باعث ریزش مو هم می‌شود. در واقع سلامت پوست و مو ارتباط مستقیمی با تغذیه دارد. تغذیه مناسب به بدن برای تولید موهای سالم کمک می‌کند. ازجمله مواردی که باعث ریزش موی ابرو می‌شوند، عبارتند از:

 • کمبود بیوتین: بیوتین یکی از ضروری‌ترین مواد برای تولید مو و جلوگیری از ریزش آن است.
 • کمبود اسید چرب: اگر اسید چرب بدن کاهش پیدا کند، ممکن است دچار ریزش مو شوید. برای تأمین اسید چرب از آجیل، ماهی و انواع مغزها استفاده کنید.
 • کمبود روی: روی هم ماده‌ای است که تاثیر مستقیمی روی رشد و شادابی موها دارد.

۵. ابتلا به بیماری‌های پوستی

یکی از شایع‌ترین دلایل ریزش موی ابرو، ابتلا به برخی بیماری‌های پوستی است. پوست بدن، مهم‌ترین زمینه برای رشد مو است؛ چرا که محل رشد فولیکول‌های مو در پوست است. به این ترتیب اگر دچار برخی بیماری‌های پوستی شوید، احتمالا ریزش مو را هم در آن ناحیه تجربه خواهید کرد. بیماری‌های پوستی معمولا خود را با خارش، التهاب و پوسته‌شدن نشان می‌دهند. ازجمله مهم‌ترین بیماری‌های پوستی که باعث ریزش موی ابرو می‌شوند، عبارتند از درماتیت آتوپیک، درماتیک سبورئیک، پسوریازیس و درماتیت تماسی.

۶. مشکلات ژنتیکی

این عامل در مورد ریزش موی سر بسیار رایج است، اما در مورد ریزش موی ابرو به صورت نادر اتفاق میفتد. گاهی سندرم نترتون که سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، باعث ریزش موی ابرو می‌شود. عامل ژنتیکی دیگر، دیسپلازی اکتودرمی است که روی پوست، دندان و مو تأثیر می‌گذارد. برای درمان ریزش موی ابرو ژنتیکی هم راهکار موثر، کاشت مو به روش‌های مدرن و پیشرفته است.

۷. عوارض مصرف برخی داروها

به هر حال مصرف برخی داروها خالی از عارضه نیست. بسیاری از داروها با وجود این که مشکل اصلی بیماری را حل می‌کنند، اما عوارض ناگواری از خود به جای می‌گذارند. یکی از این عوارض ممکن است ریزش موی ابرو باشد. ازجمله داروهایی که احتمالا روی ریزش موی ابرو تأثیر می‌گذارند، والپروئیک اسید است. این دارو برای کنترل تشنج و اختلال دوقطبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین داروی آسیترتین که نوعی داروی رتینوئیدی است هم ممکن است روی ریزش موی ابرو تأثیرگذار باشد. این دارو معمولا برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۸. بیماری کرم حلقوی

نوعی از بیماری قارچی مرتبط با پوست است که علائم مشخصی دارد. این علائم، شامل تاول، قرمزی، خارش، برجستگی و … می‌شوند. وقتی عارضه‌ها در محل ابروها بروز پیدا کنند، باعث ریزش ابرو خواهند شد. معمولا ریزش ابرو بر اثر بیماری کرم حلقوی به صورت لکه‌های طاسی است.

۹. اضطراب و استرس

استرس و اضطراب را منشأ بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات بدن می‌دانند. وقتی سطح استرس بیش از اندازه شود، تغییرات فیزیولوژیکی خاصی رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین آنها کاهش اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌های مو است. به این ترتیب موی ابرو هم به مرور کاهش پیدا می‌کند.

۱۰. سایر عوامل

موارد دیگری هم ممکن است در ریزش موی ابرو تاثیرگذار باشند. برای مثال یکی از این عوامل، ممکن است برداشتن بیش از حد ابرو باشد. این موضوع بخصوص در خانم‌ها رایج‌تر است. برداشتن بیش از اندازه ابرو، باعث ضعیف‌تر شدن فولیکول‌های مو شده و به مرور عدم رشد مو در آن نقطه را به همراه خواهد داشت. همچنین بارداری و شیمی‌درمانی هم ممکن است به ریزش موی ابرو منجر شوند. در همه موارد، راهکار اساسی کاشت ابرو است. برخی دیگر از عوامل ریزش ابرو، عبارتند از:

 • آسیب فیزیکی
 • بافت اسکار
 • سوختگی شیمیایی
 • تابش مستقیم تشعشعات مضر
 • کارسینوم سلول بازال
 • سارکوئیدوز
 • سیفلیس
 • قارچ فولیکول تروپیک
 • سرطان سلولی فلسی

مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو

قبل از این که نسبت به انجام مراحل کاشت ابرو اقدام کنید، باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. رعایت این نکات باعث می‌شود تا علاوه‌بر روند جراحی مناسب، نتیجه مناسبی هم دریافت کنید. البته رعایت برخی از این نکات قبل از جراحی ضروری است:

 • در صورت مصرف انواع داروهای خاص، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • به هیچ عنوان از لوازم آرایشی و بهداشتی در روز جراحی استفاده نکنید.
 • خوردن داروهای رقیق‌کننده خون، مثل آسپیرین را تا ۱ هفته قبل از کاشت ابرو متوقف کنید. این داروهای خونریزی را در زمان کاشت افزایش می‌دهند.
 • قبل از اقدام به کاشتن مو، حتما استحمام کنید و موهای خود را کاملا بشوئید.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

اهمیت رعایت اقدامات و دستورالعمل‌هایی که بعد از کاشتن ابرو وجود دارند، کمتر از روند جراحی نیست. در واقع ارتباط مستقیمی بین رسیدن به نتیجه دلخواه و رعایت دستورالعمل‌ها وجود دارد. برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از کاشتن ابرو به شرح زیر هستند:

 • به هیچ عنوان محل کاشت ابرو را نخارانید و به آن دست هم نزنید.
 • تا چند هفته از قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید پرهیز کنید.
 • رنگ کردن ابروهای کاشته شده تا ۶ ماه بعد از جراحی ممنوع است.
 • بهتر است تا ۵ روز بعد از کاشت استحمام نکنید.
 • اجازه ندهید ابروها بیش از اندازه بلند شوند و آنها را به صورت مرتب کوتاه کنید.
 • تا ۲ ماه بعد از کاشتن ابرو از مصرف انواع دخانیات، نظیر سیگار و قلیان پرهیز کنید.
 • مصرف مشروبات الکلی تا ۲ ماه بعد از کاشت ابرو ممنوع است.
 • بهتر است تا ۱ ماه از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید.

خدمات و سوابق کلینیک گلبان

کلینیک گلبان با ۱۸ سال سابقه در زمینه ارائه خدمات زیبایی اعم از کاشت ابرو، کاشت مو، لیزر موهای زائد، درمان مشکلات پوستی، تزریق فیلر و بوتاکس، لیفت صورت و سایر خدمات جوان‌سازی پوست در شهر تهران در حال فعالیت است.

خدمات زیبایی کلینیک گلبان توسط برترین پزشکان و اپراتورهای باتجربه و با استفاده از تجهیزات روز دنیا انجام‌می‌شود. با توجه به حساسیت بالای این گونه جراحی‌ها و اقدامات زیبایی از جمله کاشت ابرو، باید این گونه اقدامات در کلینیک‌های معتبر انجام شود. بنابراین، پیش از اقدام حتماً در مورد کلینیک و پزشک مورد نظر تحقیقات کافی انجام شوید و در صورت امکان، نظر مراجعین را جویا شوید.

کاشت ابرو در تهران نوعی اقدام زیبایی است که اگر توسط پرسنل حرفه‌ای و در کلینیک معتبر انجام شود، می‌تواند نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به مراجعین ارائه دهد و ابروهای‌ی کاملاً متناسب و پرپشت را به ارمغان آورد. نکته‌ای که مهم است، این است که بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران و بهترین تیم پزشکی را برای انجام این کار انتخاب کنید تا بتوانید با خیال راحت و بدون بروز هیچ‌گونه عوارض، از نتیجه زیبای کاشت ابرو لذت ببرید.

پیمایش به بالا