کاشت ابرو چیست؟

چهره ای جذابتر با کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو در کلینیک گلبان

ریزش ابرو به هر علتی و یا کم پشتی ارثی ابرو ممکن است شما را به فکر کاشت ابرو بیندازد. کاشت ابرو نیز همانند سایر عمل های جراحی می تواند عوارضی به همراه داشته و یا در نهایت نتیجه دلخواه شما را نداشته باشد. لازم است که پیش از اقدام به کاشت ابرو با پزشک متبحر مشاوره کرده و در ابتدا علل ریزش ابروها مشخص گردد؛ کاشت ابرو در اکثر افراد نتیجه مطلوبی به همراه دارد و به دلیل ماندگاری طولانی مدت انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

کاشت ابرو چیست؟

ابروها نقش مهمی در زیبایی و خوش فرم بودن صورت دارند. عوامل ارثی در پرپشتی یا کم پشتی موهای ابرو بسیار مهم است البته افرادی که موهای کم پشت و نازکی در ابروهایش دارند اکثرا با استفاده از لوازم آرایش ابروهای خود را پرشت نشان می دهند. البته بسیاری از اوقات افراد به دلیل بیماری و یا مصرف برخی داروها دچار ریزش ابرو می شوند. برخی مصرف پمادها و یا مواد آرایشی که سبب رویش مجدد موها در ناحیه ابرو می شود را به عنوان راه حل این مشکل انتخاب می کنند ولی قطعا کاشت ابرو راه حل موثرتری برای این عارضه خواهد بود. در کاشت ابرو نیز همانند کاشت مو، موهای بدن خود فرد از ناحیه اهدا کننده مو برداشته شده و در ناحیه گیرنده (ابرو) پیوند می شود؛ کاشت ابرو به دلیل اینکه ناحیه کوچتری را شامل می شود سرعت بیشتری خواهد داشت.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو به روش  FUE (خروج فولیکول های مو به صورت مجزا) انجام شده و موهای لازم جهت پیوند معمولا از پشت گردن و یا اطراف گوش برداشته می شود. در حین عمل کاشت ابرو، ابتدا نواری از پوست ناحیه اهداکننده برداشته می شود و سپس گرافت های مو (گروه های ۲ تا ۴ تار مویی) از داخل آن جدا می شود؛ پس از اینکه گرافت های مو از ناحیه اهداکننده برداشته شد، تا حدود یک ساعت در محلول نمکی سرد قرار داده شده و سپس یکی یکی در ناحیه ابرو پیوند زده می شود.

تا چند روز پس از عمل کاشت ابرو تورم و کبودی در این ناحیه طبیعی است و پزشک داروهای آنتی بیوتیک و یا استروئیدها را تجویز می کند تا این شریط بهبود پیدا کند. به طور طبیعی پس از انجام عمل کاشت، موهای پیوند زده شده به دلیل شوک حاصل از عمل جراحی شروع به ریزش می کنند؛ این روند کاملا طبیعی بوده و هیچ آسیبی به فولیکول های مو نمی رسد بنابراین دوباره پس از سه ماه رویش مجدد خواهند داشت؛ در نهایت اگر در نتیجه نهایی، تراکم موها آن طور که شما می خواستید نبود و یا یک سری از موها به خوبی پیوند نخورده باشند، پس ۹ ماه می توانید دوباره کاشت ابروی اصلاحی را انجام دهید.

نمونه کار کاشت ابرو طبیعی

چه کسانی به سراغ کاشت ابرو می روند؟

دلایل متعددی وجود دارد که افراد نیاز به کاشت ابرو داشته باشند، از جمله:

 • سوختگی در ناحیه ابرو

نتیجه کاشت مو در ناحیه سوخته شده همیشه جای بحث و سوال داشته است! می توان به طور کلی پاسخ این سوال را مثبت دانست البته جهت نتیجه بخش بودن کاشت ابرو لازم است که عروق خونی در ناحیه سوخته شده از بین نرفته باشد تا خونرسانی به فولیکول مو به خوبی انجام شده و کاشت با موفقیت همراه باشد.

 • تریکوتیلومانیا (وسواس کندن مو)
 • آلوپسی آرئاتا (بیماری خود ایمنی منجر به ریزش مو)
 • ریزش ابرو به دلیل کم کاری غده تیروئید
 • هیپرویتامینوز A (افزایش بیش از حد سط ویتامین A در بدن)

اگر ویتامین A در روز بیش از ۴۳۰۰ واحد باشد برای بدن مضر بوده و سبب ریزش مو می شود؛ البته در این گونه موارد با کاهش سطح ویتامین A، دراکثر موارد ریزش متوقف شده و به درمان های بیشتری نیاز نخواهد داشت.

عوارض احتمالی کاشت ابرو

برخی از عوارضی که می تواند پس از کاشت ابرو رخ دهد عبارتند از:

 • رشد مو در جهات مختلف یا بافت متفاوت موها
 • ابروهای نامتقارن

در موارد نادرتری ممکن است عوارض زیر بروز کند:

 • عفونت
 • خونریزی بیش از حد
 • التهاب فولیکول ها و بروز فولیکولیت
 • باقی ماندن جای زخم

اکثر افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند،  تا دو سال بعد از عمل نتایج خوبی را مشاهده می کنند ولی گاهی اوقات پس از دو سال ممکن است شاهد ریزش ابروها باشند که در این شرایط لازم است ترمیم کاشت ابرو انجام شود.

مزایای کاشت ابرو

 • بافت طبیعی ابروهای کاشته شده به دلیل استفاده از موهای خود فرد
 • تاثیرگذاری طولانی تر

معایب کاشت ابرو

 • هزینه بیشتر از روش های دیگر
 • نیاز به مدت زمان بیشتر تا نتیجه نهایی مشخص شود
 • وجود احتمال عدم رشد مو در فولیکول های جدید

کاشت ابرو همزمان با بلفاروپلاستی

مراقبت های پس از کاشت ابرو

 • ابروهای کاشته شده در هفته اول بسیار حساس بوده و هنوز وقت لازم است تا با محل جدید تطابق پیدا کنند؛ بنابراین در روزهای اول اصلا نباید هیچ آسیبی به ابروها وارد شود و نیز باید از نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • شستشوی ابروها پس از کاشت بسیار مهم است؛ این کار باید به آرامی و با آب ولرم (نه خیلی سرد و نه خیلی گرم) انجام شود. جهت خشک کردن ابروها باید از حوله بسیار نرم استفاده کنید.
 • جهت جلوگیری از ایجاد عفونت، تا چند روز پس از عمل از لمس و مالش ابروها اجتناب نمایید.
 • روز اول بعد از عمل برای بهبود سریعتر، محلول نمک را به محل کاشت ابرو اسپری نمایید.
 • در روزهای ابتدایی اطراف محل کاشت ابرو، پوسته ریزی می کند که جای هیچ نگرانی نیست.
 • همانگونه که قبل تر اشاره شد، ابروهای کاشته شده پس از عمل، به دلیل شوک جراحی شروع به ریزش کرده و بعد از سه ماه مجددا شروع به رویش می کنند و این روند کاملا طبیعی خواهد بود.

کلام آخر

ریزش ابرو به هر علتی و یا کم پشتی ارثی ابرو ممکن است شما را به فکر کاشت ابرو بیندازد. کاشت ابرو نیز همانند سایر عمل های جراحی می تواند عوارضی به همراه داشته و یا در نهایت نتیجه دلخواه شما را نداشته باشد. لازم است که پیش از اقدام به کاشت ابرو با پزشک متبحر مشاوره کرده و در ابتدا علل ریزش ابروها مشخص گردد؛ اگر کاشت ابرو به تجویز پزشک روش مناسبی برای شما بود سپس اقدام به این عمل نمایید. کاشت ابرو در اکثر افراد نتیجه مطلوبی به همراه دارد و به دلیل ماندگاری طولانی مدت انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.