مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو

گلبان کلینیک زیبایی

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان

کلینیک پوست، مو و زیبایی گلبان با ۱۸ سال سابقه درخشان در تهران آماده خدمت رسانی در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی است. کلینیک زیبایی گلبان، با ارائه انواع خدمات زیبایی شامل: کاشت مو، کاشت ابرو، خدمات لیزر، پوست و مو، فیلر، بوتاکس، جوانسازی لیفت صورت فعالیت می نماید.

کاشت ابرو یکی از عمل‌های زیبایی برای ترمیم ابروهای از دست رفته و آسیب دیده است. قبل از عمل زیباجو باید نکاتی را رعایت کند تا در طول عمل جراحی زیبایی ابرو با مشکلی روبه‌رو نشود. در این مقاله هر آن چیزی که باید در مورد مراقبت های قبل از کاشت ابرو بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهیم. خواندن این مطلب را از دست ندهید.

اصلی‌ترین مراقبت‌های پیش از کاشت ابرو

اگر قرار است به زودی عمل زیبایی ابرو را انجام دهید، پزشکتان توصیه‌های قبل از کاشت ابرو را به شما ارائه می‌دهد. در اینجا نیز برای تأکید بیشتر و کسب نتیجه دلخواه بعد از کاشت ابرو، مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید را عنوان می‌کنیم. همه تلاش خود را برای رعایت مراقبت های قبل از کاشت ابرو به کار بگیرید.

اصلاح سبک تغذیه

۲ تا ۴ هفته قبل از عمل باید سبک تغذیه خود را اصلاح کنید. برخی از افراد بیش از حد معمولی غذاهای ناسالم مصرف می‌کنند. این غذاها باعث کاهش عملکرد بدن در بهبود زخم‌ها و ناراحتی‌های جسمی و روحی می‌شود. غذاهای ناسالم باعث می‌شوند بدن شما تارهای جدید مو را قبول نکند. از این رو بعد از کاشت ابرو شاهد ریزش ابروهای خود خواهید بود. به همین دلیل مصرف میوه و سبزی‌های تازه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید و اصلاح سبک تغذیه را به عنوان مراقبت های قبل از کاشت ابرو به حساب آورید. غذاهای ناسالم به دلیل داشتن شکر، نمک و مواد نگهدارنده سطح ایمنی بدن را کاهش می‌دهند. به همین دلیل از اقدامات قبل از کاشت ابرو عدم مصرف غذاهای زیر است:

 • فست‌فودها
 • نوشیدنی‌های گازدار
 • انواع کنسروها
 • غذاهای روغنی
 • تنقلات

کاهش استرس

از توصیه‌های قبل از کاشت ابرو کاهش استرس است. نداشتن استرس یکی از عوامل مهم برای داشتن موها و ابروهای زیبا به حساب می‌آید. وقتی به اندازه کافی خواب راحت ندارید، صبح‌ها با استرس بیدار می‌شوید و در طول روز نیز احساس پریشانی و فشار روحی می‌کنید. به همین دلیل سلامت پوست، مو و ابروی خود را از دست می‌دهید. افراد زیادی هستند که به دلیل استرس دچار چروک‌های زودهنگام، ریزش سکه‌ای مو و کم پشت شدن ابروهایشان می‌شوند. متخصصان زیبایی تأکید دارند افراد باید سبک زندگی سالم و با کمترین میزان استرس را برای خود فراهم کنند. وقتی عمل زیبایی کاشت ابرو انجام می‌دهید با داشتن استرس همه زحمات شما و پزشکتان به هدر می‌رود، چون ابروهای کاشته شده شروع به ریزش شدید می‌کنند. قبل از عمل زیبایی روی استرس خود کار کنید.

خواب کافی قبل از عمل کاشت ابرو

در بحث مراقبت های قبل از کاشت ابرو خواب کافی یکی از اصول مهم قبل از عمل است. اگر فرد شب‌زنده‌داری هستید باید شب قبل از عمل یک خواب کافی ۶ تا ۸ ساعته را تجربه کنید. اگر به دلیل استرس عمل خوابتان نمی‌برد می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • گوش دادن به موسیقی بی‌کلام
 • مطالعه کتاب
 • تماشای یک فیلم سینمایی درام
 • صحبت با دوستان

حمام کردن قبل از کاشت ابرو

حمام رفتن نیز یک مراقبت های قبل از کاشت ابرو محسوب می‌شود. بعد از کاشت ابرو طبق تجویز پزشک نباید برای چند روزی آب به ابروهایتان برخورد کند. به همین دلیل قبل از عمل زیبایی ابرو حمام بروید و به خوبی صورت خود را شستشو دهید. همچنین قبل از عمل هیچ مواد آرایشی روی پوستتان نداشته باشید تا از لیز شدن صورت در حین عمل جلوگیری کنید. روی ابروهای خود نیز از مداد یا سایه ابرو استفاده نکنید.

 

قطع داروهای رشد ابرو

برخی از افراد قبل از کاشت ابرو از داروهای مختلفی مانند ماینوکسیدیل استفاده می‌کنند. این دارو برای رشد ابروها کاربرد دارد. اگر این محلول یا قرص‌های مختلف را استفاده می‌کنید باید ۲ هفته قبل از عمل آن‌ها را قطع کنید. البته باز هم باید به تجویز پزشک خود عمل کنید. برخی از متخصصان استفاده از این محلول و برخی از داروها را قبل و بعد از عمل مشکل‌ساز نمی‌دانند. حتی تعدادی از پزشکان زیبایی استفاده از داروی ماینوکسیدیل را بعد از عمل توصیه می‌کنند.

قطع داروهای خاص

در مراقبت های قبل از کاشت ابرو، قطع داروهای خاص مورد توجه است. در جلسه مشاوره و معاینه قبل از عمل زیبایی ابرو، سلامتی شما بررسی می‌شود. همچنین یک آزمایش هم باید برای اطمینان از وضعیت سلامتی خود انجام دهید و نتیجه را به پزشک اعلام کنید. در صورتی که داروهایی خاصی مصرف می‌کنید پزشک باید از این موضوع اطلاع داشته باشد. ممکن است برخی از داروها در زمان عمل مشکل‌ساز شوند. از این رو پزشک مصرف آن‌ها را ممنوع می‌کند. معمولاً ۲ تا ۴ هفته قبل از عمل طبق تجویز پزشک باید از مصرف برخی از داروهای خاص خودداری کنید.

قطع مصرف داروهای ضدانعقاد

قطع مصرف داروهای ضدانعقاد از جمله نکات مهم مراقبت های قبل از کاشت ابرو محسوب می‌شود. رایج‌ترین این داروها شامل آسپیرین، وارفارین، جینکوبیلوبا، پلاویکس، دابیگاتران و مکمل‌های ویتامین E می‌شوند. وقتی زیباجو این داروها را مصرف می‌کند با رقیق شدن خون مواجه می‌شود. وقتی خون رقیق باشد در حین عمل و بعد از کاشت ابرو احتمال خونریزی افزایش پیدا می‌کند. از این رو طبق توصیه متخصص زیبایی ۱۰ روز قبل از عمل زیبایی باید مصرف داروهای ضدانعقاد خون و داروهای ضدالتهاب را قطع کنید.

عدم استفاده از دخانیات

در مراقبت قبل از عمل کاشت ابرو به دخانیات توجه ویژه‌ای می‌شود. حدود ۱۰ روز تا ۲ هفته قبل از عمل، مصرف هر نوع از دخانیات را باید قطع کنید. وقتی سیگار یا قلیان می‌کشید عروق خونی شما تنگ می‌شوند. همین موضوع گردش خون در بدن را ضعیف می‌کند و مانع از بهبود به موقع زخم‌ها می‌شود.

وقت ترمیم پوست به کُندی صورت می‌گیرد پوسته‌های ناشی از جای زخم بیشتر روی سطح پوست می‌مانند. همین موضوع باعث می‌شود جای اسکار روی پوست بماند. وقتی دوره نقاهت طولانی شود احتمال بروز عفونت و مشکلات ناشی از آن وجود دارد. به همین دلیل متخصصان قطع مصرف دخانیات را به عنوان مهم‌ترین مراقبت های قبل از کاشت ابرو توصیه می‌کنند.

عدم استفاده از مشروبات الکلی

قطع مصرف مشروبات الکی در مراقبت های قبل از کاشت ابرو توصیه می‌شود. وقتی فرد مشروبات الکلی مصرف می‌کند این موضوع باعث کاهش هموگلوبین قرمز خون می‌شود و به دنبال آن کم‌خونی رخ می‌دهد. یکی از عوامل مهم در کاهش خون‌رسانی به زخم‌ها کم‌خونی است. همین موضوع سرعت بهبود زخم را کاهش می‌دهد. از این رو ۱۰ روز قبل از عمل از مصرف هرگونه مشروبات الکی خودداری کنید.

 

قطع مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار

یک نکته مهم برای مراقبت قبل از عمل عدم استفاده از نوشیدنی‌های کافئین‌دار است. پزشک قبل از عمل زیبایی ابرو توصیه می‌کند مصرف مایعات را افزایش دهید؛ اما این مایعات نباید حاوی نوشیدنی‌های کافئین‌دار باشند. کافئین موجود در قهوه، چای یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا باعث افزایش خونریزی در حین و بعد از جراحی می‌شود. معمولاً ۲ هفته قبل از عمل مصرف این نوشیدنی‌ها را قطع کنید. بهترین نوشیدنی آب و آبمیوه‌های تازه هستند که باید آن‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

استفاده از آنتی‌بیوتیک قبل از عمل

در مراقبت های قبل از کاشت ابرو استفاده از آنتی‌بیوتیک قبل از عمل زیبایی توصیه می‌شود. پزشک طبق بررسی نتایج آزمایش شما، وضعیت سلامتی و شدت کم پُشت بودن ابروها، آنتی‌بیوتیک‌های خاصی را برای شما تجویز می‌کند. برای اینکه بعد از عمل دچار عفونت نشوید و بدنتان به خوبی مقاومت کند باید اولین دوز آنتی‌بیوتیک خود را یک روز قبل از عمل همراه با صبحانه یا ناهار خود میل کنید. آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند سفالکسین یا سفیکسم باشند.

خودداری از رنگ کردن موها

خودداری از رنگ کردن موها به عنوان مراقبت های قبل از کاشت ابرو محسوب می‌شود. برای پیوند ابرو از موهای سر شما استفاده می‌شود. چندین ماه قبل از عمل نباید موهای سر خود را رنگ کنید. در صورتی که رنگ کرده‌اید باید برای رشد موهای طبیعی، زمان عمل را به تعویق بیندازید. اگر موهای شما رنگ داشته باشند، ابروهای عجیب و غریبی پیدا می‌کنید که تناسبی با مژه‌ها و ابروهای طبیعی شما ندارند.

مهم‌ترین اقدامات پیش از کاشت ابرو

در کنار مواردی که ذکر شد، توصیه‌های کلیدی دیگری نیز وجود دارند که نباید رعایت کردن آن‌ها قبل از عمل را فراموش کنید. مهم‌ترین اقدامات پیش از کاشت ابرو به شرح زیر هستند:

 • روز قبل از عمل مسیر رفت و برگشت به کلینیک را چک کنید و با ترافیک منطقه آشنا شوید.
 • قبل از عمل جواب‌های آزمایش، فیش‌های واریزی، سرم‌ها و داروهایی که تجویز شده‌اند را آماده کنید و روز عمل همراه خود ببرید.
 • بسته به زمان عمل، قبل از آن صبحانه یا ناهار کافی میل کنید.
 • قبل از عمل حساسیت به پنی‌سیلین و داروهای بی‌حسی را به پزشک خود گزارش دهید.
 • در بحث مراقبت های قبل از کاشت ابرو، برنامه‌های کاری و تفریحی خود را برای دوره نقاهت مدیریت و کنسل کنید.
 • اگر قرار است زمان عمل را تغییر یا به کل کنسل کنید، یک هفته قبل از عمل این موضوع را اطلاع دهید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی اقدامات قبل از کاشت ابرو پرداختیم. همه این موارد در جلسه‌های مشاوره‌ای که با پزشک دارید به شما گفته می‌شود. رعایت مراقبت‌های قبل از عمل کاشت ابرو منجر به عدم ایجاد مشکل در روز عمل و بعد از آن می‌شود. آن‌ها را جدی بگیرید و برای انجام آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکنید. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به تمامی آنها پاسخ دهیم. همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه کاشت پوست، مو و زیبایی دارید، می توانید با مشاوران ما در کلینیک بین المللی گلبان تماس حاصل فرمایید.

کلینیک گلبان

 • مهم‌ترین اقدامات قبل از کاشت ابرو شامل چه مواردی هستند؟
 • اصلاح سبک تغذیه چه تاثیری در کاشت ابرو دارد؟
 • استفاده از آنتی بیوتیک قبل از کاشت ابرو چه تاثیری دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا